کد خبر: 771686 A

هم‌زمان با آغاز اجرای «ماجرای عجیب سگی در شب»، عمارت نوفل‌لوشاتو میزبان غرفه انجمن اوتیسم ایران برای دریافت کمک‌های مردمی برای حمایت از مبتلایان به اوتیسم شد.

به گزارش ایلنا، «ماجرای عجیب سگی در شب» به کارگردانی افسانه کمالی، رمانی از مارک هادون است که توسط سایمون استیوز به صورت نمایشنامه نوشته شده و شخصیت اصلی آن دختری مبتلا به اوتیسم است.

وقایع این نمایش در انگلستان می‌گذرد و در واقع هسته اصلی داستان شرح سفر پرماجرای قهرمان داستان از سوئیندون به لندن است. داستان از زبان کریستین بون که دختری مبتلا به اوتیسم است، بیان می‌شود و از همین رو لحن ویژه و منحصربه‌فردی دارد. او به علت این بیماری خاص از درک مسائل عادی زندگی عاجز است، اما هوش فوق‌العاده‌ای دارد و دنیا را متفاوت می‌بیند.

با آغاز اجرای «ماجرای عجیب سگی در شب» از شب گذشته (۱۹ خرداد)، عمارت نوفل‌لوشاتو میزبان غرفه انجمن اوتیسم ایران شد که به جمع‌آوری کمک‌های مردمی و خیریه خواهد پرداخت. عمارت نوفل‌لوشاتو تا پایان اجرای این نمایش، پذیرای خیران و تماشاگران علاقه‌مند برای کمک به انجمن اوتیسم ایران خواهد بود.

رمان «ماجرای عجیب سگی در شب» نوشته مارک هادون توسط سایمون استیوز به صورت نمایشنامه نوشته شده و افسانه کمالی ترجمه این متن را بر عهده داشته است. علی شمس کارگردان و نمایشنامه نویس به عنوان مشاور در کنار این نمایش حضور دارد.

شای لین اسداللهی، رویا دعوتی، فرزام رنجبر، صبا سرور، علی پویا قاسمی، علی نجفی از بازیگران این نمایش هستند.

در این نمایش آهنگساز و طراح صدا بابک کیوانی، طراح صحنه امید اکبری، طراح لباس دینا یوسف‌پور، طراح گریم ثمین سالک، طراح حرکت سروش کریمی‌نژاد، طراح گرافیک محمد شمس و غزاله رمضانی، طراحی و ساخت موشن گرافیک علی فتحی، طراح نور: افسانه کمالی هستند.

همچنین شب گذشته هنرمندان و چهره‌هایی مانند هوتن شکیبا، سروش صحت، کاظم سیاحی و محمدعلی آهنگران مهمان نخستین اجرای «ماجرای عجیب سگی در شب» بودند.

علی شمس غرفه خیریه انجمن اوتیسم ایران در عمارت نوفل‌لوشاتو برپا شد ماجرای عجیب سگی در شب انجمن اتیسم ایران
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر