کد خبر: 769619 A

رمان «بافته» نوشته‌ی لائتیسیا کولومبانی با ترجمه‌ی نرگس کریمی توسط نشر نیماژ روانه‌ی بازار کتاب شد.

به‌ گزارش ایلنا، کتاب «بافته» نوشته‌ی لائتیسیا کولومبانی که سال ۲۰۱۸ توانست عنوان پرفروش‌ترین رمان فرانسه را به‌ خودش اختصاص دهد با ترجمه‌ی نرگس کریمی توسط نشر نیماژ در دسترس مخاطبان فارسی‌زبان قرار گرفت.

شمارگان این رمان ۱۹۸ صفحه‌ای ۱۱۰۰ نسخه و قیمت پشت جلد آن ۲۹۰۰۰ تومان است.

 لائتیسیا کولومبانی؛ فیلمنامه‌نویس، کارگردان، بازیگر و نویسنده‌ی فرانسوی و متولد شهر بوردو است که رمان «بافته» نخستین رمان او محسوب می‌شود و سال ۲۰۱۷ میلادی منتشر شده. این کتاب حتی قبل از چاپ در ۱۷ کشور دنیا پیش‌فروش شد و در فرانسه در کمتر از دو هفته ۵۴۰۰۰ نسخه از آن چاپ شد و طی دو ماه ۱۵۰ هزار نسخه از این کتاب به فروش رسید. اکنون این کتاب به ۲۹ زبان ترجمه شده و جوایز زیادی هم کسب کرده است.

این کتاب داستان زندگی سه‌زن را روایت می‌کند؛ سه‌زن، سه‌زندگی و سه‌قاره؛ همگی تشنه‌ی آزادی.

هند. اسمیتا یک دالیت است، غیرقابل لمس و نجس. آرزو دارد که دخترش از این شرایط اسف‌بار نجات پیدا کند و بتواند به مدرسه برود.

سیسیل. جولیا در کارگاه پدرش کار می‌کند. پس از این‌که حادثه‌ای برای پدرش رخ می‌دهد، متوجه می‌شود که شرکت خانوادگی‌شان ورشکست شده است.

کانادا. سارا؛ وکیل مشهور، درست زمانی که قرار است در راس یک دفتر حقوقی قرار بگیرد، متوجه می‌شود که به‌شدت بیمار است.

زندگی اسمیتا، جولیا و سارا، بدون این‌که خودشان بدانند، به‌هم مرتبط می‌شود. همگی جلوی سرنوشتی که برایشان رقم خورده است می‌ایستند و تصمیم به مبارزه می‌گیرند.

در بخشی از این کتب می‌خوانیم:

اسمیتا جرات نمی‌کند به او بگوید که تصمیم گرفته همسرش را ترک کند و روستا و تمام چیزهایی که می‌شناخت رها کند. جولیا کمال را مخفیانه دوست دارد. عشق آن‌ها پنهانی است. عشق آن‌ها در هیچ جا ثبت نشده است.

سارا حالا تبدیل به یک فرد نجس شده است. از جامعه ترد شده است.

بازار کتاب نشر نیماژ رمان فرانسه پرفروش‌ترین رمان فرانسه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر