کد خبر: 769136 A

نمایشگاه نقاشی، عکس و پوستر اسماءالحسنی، در حرم مطهر امام خمینی (ره) برگزار خواهد شد.

به گزارش ایلنا، نمایشگاه نقاشی، عکس و پوستر اسماءالحسنی، یکشنبه و دوشنبه، ۱۲ و ۱۳ خرداد ماه سال جاری در حرم مطهر امام خمینی (ره) برگزار خواهد شد.

این نمایشگاه با عنوان«سال سی ۳۰» مصادف با هنگامه سی امین سالگرد بزرگداشت نام‌آور بزرگ دوران معاصر، حضرت امام خمینی (قدس سره) و همزمانی با چهل سالگی بزرگترین و ماندگارترین اثر آن مصلح سیاسی-اجتماعی انقلاب شکوهمند اسلامی ایران  به همت ستاد مرکزی بزرگداشت حضرت امام خمینی (ره)، اداره کل هنرهای تجسمی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، موسسه توسعه هنرهای معاصر و انجمن تجسمی استان تهران و تودی پوسترز در حرم مطهر امام خمینی(ره) برپا می‌شود.

در نمایشگاه «سال سی ۳۰» ۱۲ قطعه عکس از «محمود عبدالحسینی» ویژه مراسم ارتحال امام خمینی (ره) و ۹۹ پوستر از ۷۷هنرمند گرافیست به کوشش «علی وزیریان» از پانزدهمین نمایشگاه سالانه حروف‌نگاری پوستر اسماءالحسنی با مرور بر آثار منتخب ۱۴ دوره گذشته این نمایشگاه، به نمایش درخواهد آمد.

در این نمایشگاه علاوه بر عکس و پوستر، نقاشی‌هایی از هنرمندان صاحب‌نام این حوزه نظیر حبیب الله صادقی، ایرج اسکندری، احمد خلیلی فرد، کاظم چلیپا، فرامرز پیلارام، غلامعلی طاهری، مرتضی اسدی، محمد پولادی، کیخسرو خروش، ناصر پلنگی، مصطفی ندرلو و مصطفی گودرزی به تماشا گذاشته می‌شود.

از مهمترین بخش‌های نمایشگاه «سال سی ۳۰ » برپایی کارگاه هنری توسط «احمد رویایی» است. این کارگاه‌ها در حاشیه نمایشگاه در فضای شمال غربی حرم مطهر امام خمینی (ره) از ساعت ۹ صبح تا ۲۰ برگزار خواهد شد. موضوع اصلی این ورک شاپ، برداشت‌های شخصی هنرمندان از شخصیت والای امام خمینی (ره)، مراسم ارتحال ایشان و اهداف بزرگ این بزرگمرد تاریخ است.

در این کارگاه ۱۵ تن از اساتید به نام حوزه نقاشی و ۵ نفر از دانشجویان این رشته همکاری خواهند کرد. طبق مذاکرات صورت گرفته توسط احمد رویایی گرداننده این کارگاه و معاونت فرهنگی مرقد امام خمینی(ره) بنا شده ۳۰ اثر از بهترین آثار خلق شده در این کارگاه‌ها به حرم مطهر اهدا شود.

نمایشگاه نقاشی ،عکس و پوستر اسماء الحسنی «سال سی ۳۰» یکشنبه ۱۲ و دوشنبه ۱۳ خرداد ماه از صبح تا اذان مغرب در حرم مطهری امام خمینی (ره ) برگزار خواهد شد.

نمایشگاه نقاشی حرم مطهر امام خمینی (ره) عکس و پوستر اسماء الحسنی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر