کد خبر: 767995 A

مراسم امضای تفاهم‌نامه همکاری بین وزارت نیرو و سازمان میراث فرهنگی با موضوع توسعه فعالیت‌های گردشگری در حاشیه سدها ظهر امروز با حضور وزیر نیرو، رئیس سازمان میراث فرهنگی و جمعی از مسئولان و استانداران برگزار شد.

به گزارش ایلنا، رضا اردکانیان (وزیر نیرو) در مراسم امضای تفاهم‌نامه همکاری بین وزارت نیرو و سازمان میراث فرهنگی با موضوع توسعه فعالیت‌های گردشگری در حاشیه سدها با اشاره به تأکیدات رئیس جمهور بر همکاری وزارت نیرو و سازمان میراث فرهنگی برای توسعه گردشگری اظهار کرد: امیدوارم در تابستان امسال بتوانیم با ارائه راهکارهای مناسب توجه بخش خصوصی برای رونق گردشگری را برای استفاده از ظرفیت آبی کشور که در اختیار وزارت نیرو است، در عین رعایت ضوابط کمی و کیفی جلب کنیم تا مردم بتوانند از فرصت‌های گردشگری داخلی استفاده کنند.

وی با تاکید بر این‌که توسعه گردشگری در حاشیه سدها اشتغال‌زایی به همراه دارد، گفت: از اواخر سال گذشته جلساتی در شرکت مدیریت منابع آب در این راستا برگزار شده و دستورات اخیر رئیس جمهور نیز به اجرای این هدف سرعت داد.

وزیر نیرو با بیان این‌که برخی استان‌ها با توجه به فرصت‌ها و استعدادهایی که دارند توانسته‌اند توجه بخش خصوصی را جلب کنند، افزود: پروژه‌هایی در این راستا در برخی استان‌ها از جمله استان گیلان نیز اجرا شده است.

اردکانیان از ارائه گزارش مشترک وزارت نیرو و سازمان میراث فرهنگی به رئیس جمهور در روز آینده خبر داد و گفت: امیدوارم در تابستان سال جاری در سایت‌های مختلف با کمک استانداران بیلان خوبی از نتیجه تفاهم نامه امروز به دست آید.

در ادامه مراسم علی اصغر مونسان (رئیس سازمان میراث فرهنگی) با تاکید بر این‌که گردشگری منحصر به یک سازمان نیست، گفت: امکاناتی که باید برای گردشگری به کار گرفته شود، نیز فرابخشی است. یکی از سیاست‌ها تنوع گردشگری در کشور است که تلاش می‌کنیم این سیاست را با همکاری دستگاه‌های اجرایی انجام دهیم.

وی با بیان این‌که سدها و تالاب‌ها بخش مهمی از حوزه گردشگری را شامل می‌شوند، اظهار کرد: سرعت ایجاد شغل در گردشگری دو تا دو و نیم برابر سایر بخش‌هاست. امیدوارم با اجرای تفاهم‌نامه امروز، تابستان امسال بتوانیم چند پروژه‌ای که پیش از این مورد مطالعه قرار گرفته است را اجرا کنیم.

وزارت نیرو سد توسعه گردشگری گردشگری حاشیه سد رونق گردشگری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر