کد خبر: 767255 A

پس از پخش زنده سخنان توهین‌آمیز یک مداح خطاب به اهل سنت اتفاق افتاد؛

پس از پخش زنده سخنان یک مداح در شبکه پنج سیما که در آن به اهل سنت توهین شده بود، معاون سیمای صداوسیما از توبیخ و اخراج مدیران این شبکه و نیز تهیه‌کننده، مدیر برنامه و ناظر پخش خبر داد.

به گزارش ایلنا، در پی پخش مراسم جشن میلاد امام حسن مجتبی (ع) در بخش کوتاهی از برنامه که به صورت زنده روی آنتن بود یک مداح سخنان توهین‌آمیزی درباره خلفای راشدین و اهل سنت مطرح کرده بود، سیدمرتضی میرباقری (معاون سیما) تاکید کرد: پخش زنده سخنان نامربوط مداح حاضر در هیاتی که مراسم آن از شبکه پنج سیما پخش می‌شده خارج از اراده مدیران شبکه بوده است.

میرباقری تصریح کرد: با عذرخواهی از برادران و خواهران و علمای بزرگوار اهل سنت اعلام می‌کنم هم تهیه‌کننده و مدیر این برنامه اخراج و هم شخص مدیر شبکه پنج سیما به دلیل این کوتاهی توبیخ شده است.

وی افزود: بنابر تاکید رهبر معظم انقلاب مدظله‌العالی همواره رسانه ملی در مسیر احترام به مقدسات اهل سنت به ویژه احترام به خلفای راشدین و ام‌المومنین عایشه حرکت کرده است و متاسفانه این اتفاق تاسف‌بار نیز از اراده شبکه و مدیران آن خارج بوده و عاملش فردی است که بدون هیچ‌گونه هماهنگی و به صورت ناگهانی از آنتن زنده سوءاستفاده کرده و مطالبی نامربوط و خلاف محور وحدت اسلامی‌ بیان کرده است.

سید مرتضی میرباقری با بیان اینکه سازمان صداوسیما همواره در مسیر وحدت امت اسلامی حرکت کرده و بیان هرگونه مسائل اختلافی میان شیعه و سنی را سمی مهلک می‌داند، افزود: رسانه ملی علاوه بر شکایت از این فرد در محاکم قضایی مدیر و تهیه‌کننده برنامه و ناظر پخش را اخراج و مدیر شبکه پنج و مدیر پخش شبکه را هم توبیخ کرده است تا دیگر شاهد چنین وقایع تاسف‌باری نباشیم.

معاون سیمای رسانه ملی افزود: با وجود‌اینکه این اتفاق از اراده مدیران شبکه خارج بوده و به صورت ناگهانی اتفاق افتاده است اما وظیفه خود دیدیم تا برخورد شدیدی با عوامل موثر آن داشته باشیم و امروز هم اول وقت در راس هیاتی در مجلس شورای اسلامی حاضر می‌شویم تا به صورت حضوری از نمایندگان محترم اهل سنت مجلس عذرخواهی کنیم و آنها را در جریان پیگیری‌ها قرار دهیم.

مرتضی میرباقری شبکه پنج سیما توبیخ و اخراج مدیران شبکه پنج سیما، تهیه‌کننده، مدیر برنامه و نا توهین به اهل سنت در برنامه زنده
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر