کد خبر: 766713 A

هادی خانیکی:

هادی خانیکی انتخاب علی ربیعی به عنوان سخنگوی دولت را خبری خوب خواند و گفت: در این ایام دشوار و خطیر که اختلال ارتباطی میان نهاد دولت و جامعه و در نظام اجرایی کشور با نخبگان و عموم مردم، مدام بر پیچیدگی و ابهام شرایط اجتماعی و سیاسی و اقتصادی کشور می‌افزاید، تصمیم درستی گرفته شد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، علی ربیعی به تازگی به‌عنوان دستیار ویژه ارتباطات رئیس جمهور و سخنگوی دولت انتخاب شده است؛ هادی خانیکی (استاد علوم ارتباطات دانشگاه علامه طباطبایی) در گفتگو با خبرنگار ایلنا، درباره این انتخاب، گفت: روز پنجشنبه شنیدم که دولت سرانجام «سخنگو» پیدا می‌کند و دکتر علی ربیعی دارد دستیار ارتباطات اجتماعی رئیس‌جمهور و سخنگوی رئیس‌جمهور می‌شود. از خود وی هم پرسیدم، تائید کرد.

خانیکی این اتفاق را «خبری خوب» توصیف کرد و گفت: از این‌رو که در این ایام دشوار و خطیر که اختلال ارتباطی میان نهاد دولت و جامعه و در نظام اجرایی کشور با نخبگان و عموم مردم، مدام بر پیچیدگی و ابهام شرایط اجتماعی و سیاسی و اقتصادی کشور می‌افزاید، تصمیم درستی گرفته شد.

رئیس انجمن ایرانی مطالعات فرهنگی و ارتباطات تصریح کرد: این ارتباط، گفت‌وگو و بالا بردن درست شنیدن و دیدن و گفتن در هر جا و هر زمان و در هر سطحی، از جمله ضروریات است و در اینجا و در این زمان و در میان دولت و نخبگان و مردم، امری ضروری‌تر و البته سخت‌تر.

علی ربیعی

 علی ربیعی به تازگی از سوی رئیس‌جمهور به‌عنوان سخنگوی دولت انتخاب شده است

خانیکی خاطرنشان کرد: ربیعی سابقه روزنامه‌نگاری دارد و در دانشگاه هم مدیریت فرهنگی و راهبردی خوانده و ارتباطات بحران درس داده است. دو دوره نیز عضو هیات مدیره انجمن ایرانی مطالعات فرهنگی و ارتباطات بوده و نشریه علمی ترویجی «جامعه، فرهنگ، رسانه» را سردبیری کرده است.

او یادآور شد: با توجه به اینکه علی ربیعی سابقه حضور در دولت و تجربه کار اجرایی دارد، امید آن است که بتواند با بهره‌گیری از این تجربه دوگانه در مسیر کاستن از اختلالات ارتباطات تیمی و اجتماعی قدم بردارد. البته ضرورت واقعی جامعه مدنی و حرفه‌ای، علمی فرهنگی در این کار به او و به دولت کمک کند و نهاد دولت با نقد موثر کاستی‌های ارتباطی خود، افق‌های تازه‌ای برای گفتگوهای جدی با جامعه بردارد.

روز گذشته علی ربیعی به عنوان دستیار ویژه ارتباطات دولت و سخنگوی دولت انتخاب شد.

حسن روحانی سخنگوی دولت علی ربیعی رئیس‌جمهور هادی خانیکی بالا بردن گفت‌وگو میان دولت و نخبگان و مردم، امری ضروری است
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر