کد خبر: 764928 A

در نشست رئیس کارگروه کاغذ مطرح شد؛

حسین انتظامی از تشکیل کمیته سه جانبه‌ای شامل سازمان تعزیرات، سازمان حمایت از مصرف‌کننده و دبیرخانه کارگروه کاغذ برای رسیدگی به بازار سیاه کاغذ و تخلفاتی که می‌تواند ناشی از عرضه کاغذ وارد شده با ارز دولتی و نیمایی در بازار با قیمت‌های دیگر رخ داده باشد، خبر داد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، نشست خبری حسین انتظامی (رئیس کارگروه کاغذ) ظهر امروز (یکشنبه ۲۹ اردیبهشت) در ساختمان وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار شد.

انتظامی در پاسخ به سوالی درباره اظهار نظر وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی درباره بازنگری و بازتعریف وظایف معاونت مطبوعاتی درباره کاغذ، گفت: بحث مربوط به تایید ثبت سفارش‌ها و توزیع و نظارت بر آن برای کاغذ مطبوعات و نشریات، برعهده معاونت مربوطه است و کارگروه کاغذ هم هماهنگ‌کنننده کلیه دستگاه‌هایی است که در واردات و توزیع کاغذ حضور دارند و این دستگاه‌ها در کارگروه هماهنگ‌های کلی را انجام می‌دهند.

او در پاسخ به سوالی دیگر درباره فروش کاغذ در بازار آزاد، گفت: نظارت بر توزیع کاغذ، از ابتدای تصویب این کارگروه جزو وظایفش بوده است؛ اتفاقا یکی از جلسات امروز و هفته قبل هم تنظیم سازوکار این کار است که در نهایت مصوب شد کمیته سه‌جانبه‌ای متشکل از دبیرخانه کارگروه، سازمان تعزیرات و سازمان حمایت از مصرف‌کننده از این هفته کار بررسی تخلفات احتمالی را آغاز کند.

رئیس کارگروه کاغذ تاکید کرد: نخست بررسی اینکه کاغذی که با ارز دولتی وارد شده به دست مصرف‌کننده برسد و دوم اینکه این کاغذ وارد بازار سیاه نشود و واقعا به مصرف‌کننده تعلق یابد دو وجهی است که در کمیته سه‌جانبه رسیدگی خواهد شد.

انتظامی خاطرنشان کرد: کارگروه ساماندهی کاغذ از ابتدا فقط ماموریت تنظیم بازار کاغذ را داشت و بعدا زینک را هم به این کارگروه سپردند چون زینک هم کالای مکمل چاپ است. امروز هم بخشی از جلسه کارگروه به مسائل زینک گذشت و قرار است توسط معاونت‌های تخصصی توزیع شود.

انتظامی پیش‌بینی کرد با تشکیل این کمیته سه‌جانبه بخش قابل توجهی از نگرانی‌ها مبنی بر واردات کاغذ با ارز دولتی و توزیع آن به قیمت آزاد در بازار به دلیل نبود نظارت کافی، مرتفع شود.

او همچنین در پاسخ به سوال خبرنگار ایلنا درباره تخلف یکی از واردکنندگان زینک در توزیع محموله وارداتی پیش از قیمت‌گذاری، گفت: این مساله تخلفی است که در کمیته سه‌جانبه و توسط سازمان تعزیرات بررسی می‌شود.

رئیس کارگروه کاغذ همچنین با اشاره به اینکه امروز چهاردهمین جلسه کارگروه بود که هر دو هفته یک بار جلسه برگزار کرده و مصوباتش روی سایت وزارتخانه منتشر می‌شود، گفت: کار اصلی کارگروه ایجاد هماهنگی بین دستگاه‌هایی است که در امر واردات و توزیع کاغذ ذی‌نقش هستند.

انتظامی تصریح کرد: این کارگروه بر اساس مصوبه مرداد ماه ستاد تنظیم بازار تشکیل شده و در این جلسات هماهنگی بین دستگاه‌ها دنبال می‌شود. همچنین کارگروه مسئولیت نظارت بر واردات کاغذ را هم به عهده دارد.

او همچنین در پاسخ به سواای مبنی بر میزان دریافت کاغذ ارز دولتی مطبوعات و جلوگیری از احتمال احتکار توسط برخی از این نشریات، گفت: تدابیری است که در معاونت‌های تخصصی اعمال می‌شود و بر اساس استانداردها و شاخص‌ها توزیع در راستای شفافیت این لیست اعطای کاغذ با ارز دولتی مننتشر خواهد شد.

ارز تعزیرات سازمان حمایت از مصرف تخلفات بازار سیاه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر