کد خبر: 764890 A

خانه موزه بتهوون در مراسم بزرگداشت موزه‌ها که هر ساله به همت کمیته ملی موزه های ایران (ایکوم) برگزار می‌شود موفق به دریافت جایزه پژوهش برای انتشار چاوش نفیس شد.

به گزارش ایلنا، مراسم روز جهانی موزه‌ها درحالی با حضور موزه داران و‌ مجموعه داران دولتی و خصوصی برگزار شد که بابک چمن آرا (مدیر خانه موزه بتهوون) جایزه پژوهش را دریافت کرد.

علاوه بر این، خانه موزه بتهوون در بخش «تلاش برای بقا»، بابت تلاشی که در طول این سال‌ها انجام داده تا بتواند به فعالیت حرفه‌ای خود درحوزه موسیقی ادامه دهد هم تقدیر شد.

در مراسم بزرگداشت موزه‌ها به موزه‌های برتر سراسر کشور در شاخص‌های متفاوتی جوایزی اهدا شد که ۸۵ موزه به مرحله داوری رسیده بود و از میان آنها تعدادی از موزه‌ها در شاخص خصوصی، مدیریت، خلاقیت، مناسب سازی موزه‌ها برای استفاده معلولان، آموزش، پژوهش، گردآوری، بازدید از موزه، معرفی، نگهداری و حفاظت، اعمال استانداردهای فنی و فیزیکی، تلاش برای بقا و کودک و نوجوان تقدیر و برگزیده شدند.

مجموعه نفیس چاووش، شامل دی وی دی تصویری مستند چاووش ساخته آرش رئیسیان و هانا کامکار و آثار، تصاویر و مستنداتی به سه زبان درباره کانون موسیقی چاووش است که اسفند ماه سال ۱۳۹۷ توسط خانه موزه بتهوون منتشر شد.

خانه موزه بتهوون از شهریور سال ۱۳۹۷ کار خود را آغاز کرده و تاکنون فعالیت‌های فرهنگی متعددی را در قالب موزه انجام داده است.

موزه روز جهانی موزه‌ها خانه موزه بتهوون
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر