کد خبر: 764381 A

تازه‌ترین فیلم سینمای پدرو آلمادوار با نام درد و افتخار درباره زندگی سینماگری است که در گذشته بسیار موفق بوده، اما اکنون در انزوا به افسردگی دچار شده است.

به گزارش ایلنا به نقل از رویترز، پدرو آلمادوار کارگردان اسپانیایی که در ایران شناخته شده است و با کارگردان‌هایی همچون اصغر فرهادی نیز دوستی دارد برای ششمین بار با فیلم درد و افتخار در بخش مسابقه هفتاد و دومین جشنواره سینمایی کن حضور دارد. این کارگردان پیش از این جوایزی از جشنواره کن کسب کرده اما تاکنون نخل طلای آن را به دست نیاوردده است.

فیلم درد و افتخار که آنتونیو باندراس در آن نقش‌آفرینی می‌کند، هشتمین همکاری سینمایی آلمادوار و باندراس محسوب می‌شود. این فیلم، روایت زندگی سینماگری است که در گذشته بسیار موفق بوده، اما اکنون در انزوا به افسردگی دچار شده است. او در تنهایی، به گذشته به سال‌های فعالیت و شهرت خود می‌اندیشد و با مرور آن به اکنون بازمی‌گردد.

آلمادوار ۶۹ ساله از ۳۰ سال پیش تاکنون به نماد سینمای اسپانیا تبدیل شده است. وی نخستین بار در سال ۱۹۸۳ در جشنواره کن شرکت کرد و در سال ۱۹۹۹ برای نخستین بار توانست با فیلم همه چیز درباره مادرم جایزه بهترین کارگردانی را به دست آورد. این فیلم پس از کسب جایزه اسکار در همان سال، آلمادوار را به کارگردانی جهانی تبدیل کرد.

آلمادوار  پس از آن نیز چهار بار در بخش مسابقه جشنواره کن، با فیلم‌های دزد در سال ۲۰۰۶، آغوش‌های گسسته در سال ۲۰۰۹، پوستی که در آن زندگی می‌کنم در سال ۲۰۱۱ و خولیتا در سال ۲۰۱۶ شرکت کرد. این کارگردان سال ۲۰۱۷ نیز ریاست هیئت داوران جشنواره را به عهده داشت.

"درد و افتخار"، بیست و یکمین فیلم آلمادوار است که از دو ماه پیش در سالن‌های سینما در اسپانیا به نمایش درآمده است.

پدرو آلمادوار روایت زندگی و انزوای یک کارگردان موفق توسط آلمادوار پِدروُ آلموُدُوار
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر