کد خبر: 764121 A

تهیه‌کننده فیلم «شبی که ماه کامل شد« مطرح کرد:

تهیه‌کننده فیلم «شبی که ماه کامل شد» گفت: نسبت دادن رفتارهای گروهی افراطی به مردم بلوچ اشتباه است.

به گزارش ایلنا، پیرو صحبت‌های حسین انتظامی (رئیس سازمان سینمایی) در کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی مبنی بر اینکه سازمان سینمایی قصد دارد فیلم «ریگی ۲» را در ادامه فیلم «شبی که ماه کامل شد» با مضمون عملیات دستگیری ریگی بسازد؛ محمد‌حسین قاسمی (تهیه‌کننده فیلم سینمایی «شبی که ماه کامل شد») توضیحاتی را ارائه کرد.

محمدحسین قاسمی گفت: در رابطه با تولید اثری به نام «ریگی ۲» بی‌اطلاعم و فیلم «شبی که ماه کامل شد» به‌طور صد در صد در بخش خصوصی سرمایه‌گذاری و تولید شده و هیچ نهاد و سازمانی در ساخته شدن این فیلم نقش نداشت. ضمن اینکه ریگی نام یک طایفه بزرگ در سیستان و بلوچستان است و همه تلاش ما هنگام ساخت فیلم «شبی که ماه کامل شد» این بود که طایفه بزرگ و اصیل ریگی و مردم بلوچ را از گروه‌های افراطی جدا کنیم تا تندروی و افراطی‌گری به این طایفه بزرگ نسبت داده نشود. اما متاسفانه باردیگر نام یک طایفه به خطا با افراطی‌گری مطرح شد. همه ما آگاه هستیم در جهانی که سخن از نفی افراطی‌گری است قرار نیست با حرف‌های کم و زیاد زمینه اختلاف و تفرقه‌افکنی را ایجاد کنیم.

قاسمی ادامه داد: بدیهی است که هرگز ما ایرانیان جنگ‌طلب نبودیم و ملت ما تفکر تفرقه، ترور و افراطی‌گری را در طول تاریخ نفی کرده است و فیلم «شبی که ماه کامل شد» هم سعی کرده صدایی جهانی در راستای نفی خشونت داشته باشد و پیام فیلم هم در همین راستا صورت گرفته و هدف این بوده که ندای صلح، آرامش و عشق به زندگی را در دنیایی بدون خشونت سر دهد.

او در پایان خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه  فیلم «شبی که ماه کامل شد» به زودی اکران خواهد مخاطبان سینما می‌توانند قضاوت نهایی و درست خود را درباره این فیلم بدون واسطه داشته باشند.

ریگی محمد حسین قاسمی شبی که ماه کامل شد نسبت دادن رفتار گروهی تندرو به مردم سیستان و بلوچستان اشتباه است
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر