کد خبر: 763518 A

چاپ سوم کتاب «رودرو با اصغر فرهادی»، که حاصل گفت‌وگوهای اسماعیل میهن‌دوست با اصغر فرهادی‌ست، توسط انتشارات چترنگ منتشر شد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، چاپ سوم کتاب «رودرو با اصغر فرهادی»، که حاصل گفت‌وگوهای اسماعیل میهن‌دوست با اصغر فرهادی‌ست، توسط انتشارات چترنگ منتشر شد. پیشتر، چاپ نخست این اثر، توسط انتشارات روشنگران و مطالعات زنان، چاپ دوم آن توسط انتشارات رونق منتشر شده بود.

چاپ حاضر این اثر، علاوه بر دربرگیری گفت‌وگوهای پیشین اسماعیل میهن‌دوست (منتقد سینما، مستندساز و نویسنده) با اصغر فرهادی، گفت‌وگو با وی در رابطه با فیلم فروشنده را نیز دربردارد که همراه با یک مقدمه از مهرزاد دانش نیز هست.

این مجموعه دامنه گسترده‌ای از مخاطبان را با هر پیش‌زمینه و سواد تئوریکی، دربرمی‌گیرد. کتاب «رودررو با اصغر فرهادی» این امکان را فراهم کرده است که مخاطب برای هر کدام از فیلم‌های فرهادی، در جواب پرسش چرایی ساخت هر اثر، پاسخی جالب و متفاوت دریافت کند.

در ‌این کتاب، تا جایی که فرهادی این اجازه را به ما ‌می‌دهد، به پشت صحنه سرک می‌کشیم.‌ گاهی پرسش‌هایی ساده و سرراست به دنیایی از پیچیدگی در گذشته، حال و آینده فرد می‌رسد؛ مثل اینکه در فیلم جدایی نادر از سیمین، آیا ترمه با ‌پدرش می‌ماند یا با مادرش به خارج از ایران می‌رود؟ پاسخ‌ این پرسش‌ها نامکشوف‌اند و البته در همین گفت‌وگوها، گوشه‌ای از رازهای فیلم‌ها را فاش می‌کند. هنوز، به وضوح ردپای الی در ساحل هست! هنوز ترمه نیز روبه‌روی میز قاضی ایستاده ‌است و هنوزهای بسیاری که، مخاطب می‌تواند بخشی از پاسخ‌هایش را در این گفت‌وگوها بیابد.

رودررو با اصغر فرهادی را انتشارات چترنگ در ۴۹۶ صفحه، در قطع رقعی و جلد شومیز با قیمت ۶۲ هزار تومان منتشر و روانه بازار کتاب کرده است.

اصغر فرهادی فروشنده اسماعیل میهن دوست انتشارات چترنگ رودررو با اصغر فرهادی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر