کد خبر: 761883 A

آئین تودیع و معارفه جمعی از مدیران کل و معاونان سازمان اسناد و کتابخانه ملی امروز شنبه (21 اردیبهشت ماه 98) با حضور اشرف بروجردی رئیس این سازمان برگزار شد.

به گزارش ایلنا، اشرف بروجردی طی این احکام فریبرز خسروی را به عنوان «معاون کتابخانه»، سمیه توحیدلو به عنوان «معاون آموزش و پژوهش منابع دیجیتال»، داریوش عالی را به عنوان «مدیرکل حراست» و غلامرضا امیرخانی را به عنوان «مشاور ریاست سازمان» منصوب کرد.

رئیس سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران با اشاره به تودیع و معارفه برخی از مدیران و معاونین این سازمان، گفت: به تعبیر قرآن کریم این چرخش‌ها همواره وجود دارد و امید است که این امر در راستای شناخت بهتر و بیشتر از تغییراتی که حاصل شده در حوزه‌های معاونت کتابخانه، معاونت آموزش و پژوهش و منابع دیجیتال و نیز اداره کل حراست فرصت‌هایی را ایجاد کند.

وی افزود: بدون شک همه ما این مجموعه را از دیگران دریافت کرده‌ایم، دیگران نیز خواهند آمد و ما جای خود را به آنها خواهیم داد اما آنچه که اهمیت داشته این است که در طی فعالیتی که انجام می دهیم بتوانیم با استفاده و بهره‌گیری از پتانسیل و ظرفیت‌های موجود در راستای اعتلای نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و رشد و بالندگی آن گام برداریم.

بروجردی تاکید کرد: این حاکمیت و نظام می تواند نمونه و الگویی از حاکمیت ایدئولوژی و عرصه عمل و اجرا باشد که امید است بتوانیم از آن بهره بگیریم و تلفیقی از این دو را به اجرا درآوریم.

رئیس سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران با تاکید بر ضرورت توسعه فعالیت‌ها و عملکردها در بخش‌های مختلف، بیان داشت: تمامی این تغییر و تحولات باید در جهت توسعه فعالیت‌ها، اعتلای سازمان و رشد و شکوفایی پرسنل و متنعم کردن جامعه اسلامی ایران صورت گیرد.

وی اضافه کرد: لازم است با استفاده از ظرفیت موجود راه رسیدن به تکامل را بر اساس اهداف و وظایف و سیاست‌های راهبردی تعریف کنیم و به نتیجه برسانیم.

بروجردی اظهار داشت: تا زمانی که این تغییر و تحول‌ها در چرخه مدیریت ایجاد نشود رشد و شکوفایی حاصل نخواهد شد و در این مسیر لازم است دیدگاه و ایده جدید خلق شود.

رئیس سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران با تاکید بر ضرورت انتقال تجربه از مدیریت‌های پیشین به مدیریت‌های جدید ، افزود: باید مدیریت‌ها بتوانند به گونه‌ای حرکت کنند تا انتقال تجربه را به نسل بعد داشته باشند. نگاه بنده به تغییر مدیریت همیشه مثبت بوده است چراکه زمینه ساز ورود و انتقال ایده‌ها و تجربیات جدید به بدنه مجموعه خواهد شد.

وی خاطرنشان کرد: برای رسیدن به سیاست‌های پیش‌بینی شده و کسب موفقیت در این مسیر باید تمامی پرسنل از مدیران ارشد تا سایر کارکنان خود را اعضای یک خانواده بدانند و از نگرش جزیره‌ای پرهیز شود و کسانی که مسئولیت‌های جدید را می‌پذیرند مورد حمایت مدیران پیشین باشند و مدیران جدید با ایده‌های نو و تجارب جدید کار و امور را به بهترین نحو پیش ببرند.

سه انتصاب جدید در سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر