کد خبر: 760333 A

آیین گشایش نمایشگاه عکس افغانستان محمدموسی اکبری و فاطمه اکبری با عنوان فرهنگ، زندگی و رمضان در فرهنگسرای نیاوران برگزار خواهد شد.

به گزارش ایلنا، آیین گشایش نمایشگاه عکس افغانستان محمدموسی اکبری و  فاطمه اکبری با عنوان فرهنگ، زندگی و رمضان جمعه ۲۰ اردیبهشت‌ماه ساعت ۱۷ در فرهنگسرای نیاوران برگزار خواهد شد.

 نمایشگاه افغانستان؛ فرهنگ، زندگی و رمضان به همت بنیاد آفرینش‌های هنری نیاوران و موسسه‌ی فرهنگی اکو برگزار می‌شود. در این نمایشگاه آثار شاخص دو عکاس برجسته‌ی افغانستانی به نفع کودکان کار و محروم از تحصیل در مدرسه معرفت و دیه آزادی یک زندانی افغانستانی در معرض دید عموم قرار خواهد گرفت.

محمدموسی اکبری به همراه دخترش فاطمه اکبری عکاسان این نمایشگاه در ۷۵ اثر خود تلاش کرده‌اند به دور از هرگونه سیاه‌نمایی زیبایی، فرهنگ و زندگی جاری مردم افغانستان در ماه مبارک رمضان را نشان بدهند.

محمدموسی اکبری متولد اول حمل (فروردین) ۱۳۴۰ در محله (چنداول) کابل است. او در راستای معرفی کشور افغانستان به عنوان کشوری دارای پیشنه‌ای فرهنگی و تاریخ پر افتخار تاکنون چندین نمایشکاه انفرادی برگزار کرده است که از میان آنها می‌توان به نمایشگاه (نگاه آشنا) مرکز فرهنگی فرانسه در کابل ۱۳۸۵ ، نمایشگاه (عکس افغانستان) خانه فرهنگ افغانستان در برلین ۱۳۹۳ و نمایشگاه عکس محرمی (خورشید در قاب) فرهنگستان هنر  ۱۳۹۳ در ایران اشاره کرد.

این نمایشگاه از ۲۰ تا ۳۱ اردیبهشت در گالری شماره ۲ فرهنگسرای نیاوران پابرجاست. علاقه‌مندان می‌توانند همه‌روزه از ساعت ۱۶ تا ۲۲:۳۰ به فرهنگسرای نیاوران مراجعه فرمایند.

فرهنگسرای نیاوران رمضان نمایشگاه افغانستان عکس افغانستان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر