کد خبر: 759067 A

مجید مجیدی مطرح کرد:

مجید مجیدی از رجب طیب اردوغان برای نمایش فیلم محمد(ص) در ترکیه تشکر کرد.

 به گزارش خبرنگار ایلنا به نقل از خبرگزاری اناتولی، مجید مجیدی در فستیوال روزهای سینمای صوفی در قونیه  ضمن قدردانی از رجب طیب اردوغان اظهار داشت: لابی‌های دلار مانع اکران فیلم محمد رسول الله در دنیا شدند، تشکر ویژه خود را از رئیس‌جمهور ترکیه اعلام می‌کنم چراکه این فیلم تنها در ترکیه به نمایش درآمد.

وی که مهمان افتخاری فستیوال روزهای سینمای صوفی در قونیه بود، بعد از نمایش فیلم بچه‌های آسمان با ابراز خرسندی از حضور در شهر مولانا گفت: ادبیات و فرهنگ ایران متأثر از تعالیم و افکار مولانا است.

مجیدی افزود: سینما ابزاری مؤثر برای معرفی اسلام به دنیا است. متاسفانه شاهد حضور گروه‌های افراطی در این منطقه در سال‌های اخیر هستیم که واقعیات اسلام را نشان نمی‌دهند.

وی ادامه داد: برخی گروه‌ها مانند داعش، اسلام را به اسارت خود درآورده‌اند. آنها ارتباطی با اسلام واقعی ندارند ولی متاسفانه در غرب وجهه رحمانی و پیام‌های زیبای این دین به نمایش درنمی‌آید.

مجیدی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به انتشار کاریکاتور توهین‌آمیز به پیامبر اسلام و پیشنهاد اعطای جایزه به خالق آن در دانمارک گفت: من در دو راهی مانده‌ام. از طرفی از کشوری برای دریافت جایزه دعوتی دریافت کرده بودم و از طرفی به با ارزش‌ترین و مقدس‌ترین عقیده من توهین شده بود. نامه‌ای به مسئولین فستیوال نوشته و دعوتشان را به دلیل این بی‌احترامی رد کردم.

مجید مجیدی ادبیات و فرهنگ ایران متأثر از تعالیم و افکار مولانا است
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر