کد خبر: 758768 A

مجلس‌های شادی‌آور زنانه از دیرباز در ایران رواج داشته و هنوز هم در لابلای هزاران نمایشی که سالانه در سطح کشور روی صحنه می‌رود، تعداد انگشت شماری از آنها دیده می‌شوند.

به گزارش ایلنا، مجلس‌های شادی‌آور زنانه از دیر باز در ایران رواج داشته و هنوز هم در لابلای هزاران نمایشی که سالانه در سطح کشور روی صحنه می‌رود، تعداد انگشت شماری از آنها دیده می‌شوند.

این بار گروه هنری «وشتان» به سرپرستی الهه دباغی که پیشتر نمایش موفق «هارمونی حرکت» را با همکاری گروه «زفن» به سرپرستی زهرا معصوم‌زاده در تالارهای وحدت و تالار اندیشه حوزه هنری انقلاب اسلامی در تهران به روی صحنه بردند، نمایشی با عنوان «بزم موزون» را که در فضای اجتماعی، سیاسی حکومت مظفرالدین‌شاه و از زبان خواهرش تاج السلطنه است،‌ روی صحنه خواهند برد.

از نکات مثبت این نمایش می‌توان به هماهنگی مناسب میان متن نمایشنامه با اجرای حرکات آئینی اشاره کرد به گونه‌ای که اجرای گروه حرکات خارج از کلیشه‌های معمول و در بطن نمایشنامه و همراه با داستان نمایش حرکت می‌کند. اجرا کنندگان این گروه به همراه گروه‌های مهمان حاضر در نمایش به حدود ۶۰ نفر می‌رسند.

نمایش «بزم موزون» ویژه بانوان به نویسندگی سامان علی دماوندی و سپیده دینه و طراحی حرکت و کارگردانی الهه دباغی با بازی نرگس صابری و شادی بهداد در دو نوبت به تاریخ‌های ۱۲ اردیبهشت و ۲۱ تیر ماه ۹۸ ساعت ۱۵ در سالن اصلی فرهنگسرای نیاوران تهران به نمایش درخواهد آمد. علاقمندان به تهیه بلیت می‌توانند به وبسایت www.iranconcert.com مراجعه نمایند.

تئاتر موسیقی نمایش گروه هنری «وشتان» نمایش «بزم موزون»
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر