کد خبر: 758728 A

همایش دانشجویی «شفافیت، حاکمیت پاسخگو و جامعه مطالبه‌گر» در دانشگاه تهران برگزار می‌شود.

به گزارش ایلنا، همایش دانشجویی شفافیت حاکمیت پاسخگو، جامعه مطالبه‌گر با سه پنل تخصصی روز ۱۵ اردیبهشت در دانشکده حقوق و علوم سیاسی دانشگاه تهران برگزار می‌شود.

پنل اول با عنوان «مبارزه علیه فساد، از مطالبات جامعه مدنی تا الزامات دولت» ساعت ۱۰ الی ۱۲.۳۰ برپا خواهد شد.

سخنرانان این پنل سعید مدنی، کیومرث اشتریان، عباس عبدی و احمد میدری هستند که به ترتیب با موضوعات «امکان و امتناع مبارزه جامعه مدنی با فساد»، «شفافیت، فساد و دولت الکترونیک»، «شفافیت نتیجه پاسخ‌گویی نه مقدمه آن» و «شفافیت و کیفیت حکمرانی» سخنرانی خواهند کرد.

در پنل دوم که با موضوع «کارکردهای جامعه مدنی در مبارزه با فساد» و از ساعت ۱۳.۳۰ تا ۱۶.۱۵ برگزار می‌شود، محمد مالجو، بهمن احمدی‌امویی، کمال اطهاری و میکائیل عظیمی سخنرانی خواهند کرد که موضوع سخنرانی‌شان به ترتیب به این شرح است: «الزامات و چالش‌های برساختن جامعه مدنی در مبارزه با فساد»، «عملکرد موسسات مالی و اعتباری در ایجاد فساد»، «انکشاف اراده جمعی نه واگویه‌ی مطالبات» و «شفافیت و نظام رفاهی مطلوب».

پنل سوم به موضوع «لزوم شفافیت و مبارزه با فساد در فرایند توسعه ایران» اختصاص دارد که از ساعت ۱۶.۴۵ تا ۱۹ و با سخنرانی محمد حسین‌خانی (شفافیت چه نیست؟)، بهروز گرانپایه (مولفه‌ها و الزامات شفافیت)، بهزاد کاظمی (ضرورت مطالبه از کجا آورده‌ای) و میثم پیله‌فروش (الزامات اقتصاد سیاسی گسترش شفافیت) برپا خواهد شد.

همایش «شفافیت، حاکمیت پاسخگو و جامعه مطالبه‌گر» با حضور تعدادی از اساتید دانشگاه، چهره‌های فکری، فعالان مدنی و مسئولان دولتی روز یکشنبه ۱۵ اردیبهشت از ساعت ۹:۳۰ تا ۱۹ در سالن آمفی تئائر دانشکده حقوق و علوم سیاسی دانشگاه تهران برگزار می‌شود و حضور عموم در این همایش آزاد است.

همایش دانشجویی «شفافیت، حاکمیت پاسخگو و جامعه مطالبه‌گر» شفافیت، حاکمیت پاسخگو و جامعه مطالبه‌گر
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر