کد خبر: 758678 A

بیست نفر از داوران جایزه‌ی مهرگان ادب و مهرگان علم با امضای نامه‌ای، اعتراض خود را به تصمیم مسؤولان نمایشگاه کتاب تهران برای لغو نشست‌های ادبی و علمی جایزه مهرگان اعلام کردند.

 گزارش خبرنگار ایلنا، بیست نفر از داوران جایزه‌ی مهرگان ادب و مهرگان علم با امضای نامه‌ای، اعتراض خود را به تصمیم مسؤولان نمایشگاه کتاب تهران برای لغو نشست‌های ادبی و علمی جایزه مهرگان اعلام کردند.

متن نامه به شرح زیر است:

«ما امضاکنندگان این نامه، داوران جایزه مهرگان ادب و مهرگان علم، بدین وسیله اعتراض خود را به تصمیم مسؤولان نمایشگاه کتاب تهران که در اقدامی نادرست و به‌رغم کسب مجوّز و موافقت قبلی، زمینه لغو نشست‌های ادبی و علمی جایزه مهرگان را فراهم آورده و مانع حضور علاقه‌مندان در سالن سخنرانی نمایشگاه شده بودند اعلام می‌کنیم. همچنین، از تصمیم سنجیده و به موقعِ آقای علیرضا زرگر (مدیر جایزه‌ مهرگان) که در پاسخ به خواست شفاهی و غیرموجّه مسؤولان نمایشگاه مبنی بر عدم دعوت از بعضی سخنرانان و لغو نشست‌های ادبی و علمی جایزه واکنش نشان داده و بی‌درنگ اقدام به تعطیل کردن غرفه دبیرخانه جایزه مهرگان و ترک نمایشگاه کتاب کرده بودند، حمایت و پشتیبانی می‌کنیم.

جایزه قدیمی مهرگان، امسال برای نخستین بار پس از گذشت بیست سال از فعالیت خود در بخش غیرتجاری نمایشگاه کتاب تهران، در غرفه کوچکی حضور یافته بود تا پس از سال‌ها یک جایزه مستقل ادبی و علمی نیز برای معرفی آثار برگزیده خود در نمایشگاه کتاب جایگاهی داشته باشد. دریغ و درد که در این شرایط دشوار فرهنگی و اجتماعی، سهم اندک تشکّل‌های مردم‌نهاد و بخش خصوصی واقعی ایران حتی در حدّ یک غرفه کوچک و سه نشست تخصّصی ادبیات و علم نیز، تحمّل نمی‌شود!

۱۲اردیبهشت‌ماه ۱۳۹۸»

داوران جایزه مهرگان طلایی:

عنایت سمیعی - ثریا قزل ایاغ - مهدی غبرایی - پروین سلاجقه - علیرضا سیف‌الدینی - مژده دقیقی

داوران جایزه مهرگان ادب - دوره بیستم:

جواد اسحاقیان - حسین آتش‌پرور - لیلا صادقی - سیاوش گلشیری - ابوالفضل حسینی - جواد پویان - مانی پارسا - سودابه سلگی - آرزو چربدست - علی منهاج    

داوران جایزه مهرگان علم - دوره پانزدهم:

اسماعیل کهرم - هوشنگ ضیائی - محمد درویش - زهرا قلیچی‌پور

جایزه مهرگان نامه اعتراضی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر