کد خبر: 758631 A

انجمن نمایشگران عروسکی به پیشنهاد یکی از هنرمندان تئاتر کشور و پس از رایزنی با صاحبنظران و کسب اجازه از بهروز غریب‌پور، طراحی و اجرای «جایزه بهروز غریب‌پور» را به تصویب رساند و در هفته تئاتر از آن رونمایی کرد.

به گزارش ایلنا، انجمن نمایشگران عروسکی، به پیشنهاد یکی از هنرمندان تئاتر کشور، و پس از رایزنی با صاحبنظران و کسب اجازه از بهروز غریب‌پور و به منظور تشویق و ترویج تشکیل و دوام فعالیت گروه‌های منسجم تئاتر عروسکی، طراحی و اجرای «جایزه بهروز غریب‌پور» را به تصویب رساند و در هفته تئاتر رونمایی کرد.

جایزه بهروز غریب‌پور با طراحی و ساخت علی پاکدست و با هدف تشویق گروه‌های نمایشی که سال‌ها در ارایه آثار عروسکی با سبک و شیوه مخصوص خودشان کوشا بوده‌اند در هفته تئاتر رونمایی شد.

متن بیانیه انجمن نمایشگران عروسکی خانه تئاتر ایران به شرح ذیل است:

بی‌تردید یکی از عوامل مهم تداوم فعالیت، امنیت شغلی، شکوفایی و تبادل سازنده توانایی‌های هنرمندان تئاتر، تشکیل گروه‌های تئاتری منسجم، با برنامه، همراه با ترسیم افق روشن فعالیت‌ها و تداوم باور به توان‌مندی گروهی است.

گروه‌هایی که نه بر اساس شوری هیجانی و فروکاهنده، که بر مبنای تعقل و باورمندی تشکیل می‌شوند.

گروه‌هایی که نه براساس نیاز و منفعت‌طلبی فردی و مقطعی، که بر مبنای منافع جمعی و با نگاهی مبتنی بر برنامه‌ریزی روشن، در جهت تعالی و شکوفایی تئاتر تشکیل می‌شوند.

گروه‌هایی که اعضای آن با عشق و جدیت، تمام ظرفیت‌ها و توان خود را در جهت ارتقای محتوایی و تکنیکی آثار تولیدی به کار می‌برند و یقین دارند که در سایه کار گروهی، منافع جمعی و کسب شهرت و اعتبار گروه به رفاه و منفعت فردی خواهند رسید.

انجمن نمایشگران عروسکی ایران افتخار دارد که هنرمندی بزرگ و مدیری موفق با سابقه درخشان در عرصه مدیریت هنری ایران عزیز را در جمع صمیمانه خود دارد. کسی که در عرصه مدیریت هنری یادگارهایی ماندگار چون فرهنگسرای بهمن و خانه هنرمندان را به جا گذاشته و در عرصه هنر عروسکی الگوساز تشکیل یکی از پابرجاترین و فعال‌ترین گروه‌های تئاتر عروسکی است:

چهره نام‌آشنای بهروز غریب‌پور و گروه موفق آران...

گروهی که با تلاش فراوان و غلبه بر موانع بی‌شمار، توانسته است محل استقرار و سالن اجرای اختصاصی داشته باشد و به مدت ۱۵ سال با دل وجان به تولید آثار ارزشمند نمایش عروسکی بپردازد.

انجمن نمایشگران عروسکی، به پیشنهاد یکی از هنرمندان تئاتر کشور و پس از رایزنی با صاحب‌نظران و کسب اجازه از بهروز غریب‌پور و به منظور تشویق و ترویج تشکیل و دوام فعالیت گروه‌های منسجم تئاتر عروسکی، طراحی و اجرای «جایزه استاد بهروز غریب‌پور» را به تصویب رساند.

این جایزه که از سال آینده به گروه‌های منسجم و پرسابقه نمایشگران عروسکی اهدا خواهد شد، شامل لوح گرامی‌داشت و تندیسی ماندگار خواهد بود.

انجمن به منظور حفظ اعتبار و جایگاه جایزه فوق، با کسب نظرات علاقمندان و صاحبنظران هنرهای نمایشی، نسبت به تهیه آیین‌نامه تخصصی نحوه اعتبارسنجی و اهدای جایزه اقدام و تا پایان خردادماه ۱۳۹۶ آیین‌نامه را برای جلب نظر و مشارکت کلیه گروه‌های نمایشی عروسکی منتشر خواهد کرد.

هیات مدیره انجمن تئاتر عروسکی در جشن نمایشگران عروسکی در هفته تئاتر با خوانش متنی با حضور بهروز غریب‌پور از این جایزه رونمایی کرد: مخلوق تفکر، اراده و آفرینشی هم‌سو با تکیه بر قواعد و قانون‌مندی‌های سازنده است. گروه در تئاتر از مهم‌ترین فاکتورهای ساخت و ارتقای یک اثر نمایشی است، زیرا تعهد گروهی و قانون‌مندی، نظم و تفکر مشترک را به دنبال دارد.

از این رو انجمن نمایشگران عروسکی در نظر دارد با هدف تشویق گروه‌های نمایشی که سال‌ها در ارایه آثار عروسکی با سبک و شیوه مخصوص خودشان کوشا بوده‌اند و به احترام سال‌ها فعالیت مستمر و با کیفیت گروه «آران» هر ساله جایزه‌ای تحت عنوان "«استاد بهروز غریب‌پور» به گروه‌های فعال نمایش عروسکی اهدا کند.

اولین گروه نمایش عروسکی منتخب در اردیبهشت سال ١٣٩٩ در جشن نمایشگران عروسکی در هفته تاتر به‌وسیله این انجمن معرفی خواهد شد.

در همین راستا از گروه‌های محترم نمایش عروسکی تقاضا داریم با ثبت و تکمیل فرم «گروه‌های انجمن نمایشگران عروسکی خانه تئاتر» امکان بررسی و پیگیری فعالیت گروهی‌تان را فراهم آورید.

جایزه بهروز غریب‌پور برای گروه موفق تئاتر عروسکی جایزه بهروز غریب‌پور
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر