کد خبر: 758623 A

کتاب «عروسک‌های نمایشی» نوشته «لیندى رایت» نمایشگر عروسکی و سازنده عروسک‌های نمایشی به تازگی با ترجمه آیرین غریب‌پور در نشر افق به چاپ رسیده است.

به گزارش ایلنا، کتاب «عروسک‌های نمایشی» نوشته «لیندى رایت» نمایشگر عروسکی و سازنده عروسک‌های نمایشی به تازگی با ترجمه آیرین غریب‌پور در نشر افق به چاپ رسیده است.

لیندى رایت و همسرش بنیان‌گذار گروه تئاتر عروسکى و مرکز آموزشى Little Angel Theatre (لیتل انجل) در کشور انگلستان هستند که آثار مهم و تاثیرگذارى براى کودکان و همچنین بزرگسالان اجرا کرده‌اند.

آیرین غریب‌پور دانش‌آموخته رشته گرافیک از دانشگاه هنر تهران که در زمینه طراحى گرافیک و تصویرگرى مشغول به فعالیت است ضمن بیان اهمیت این کتاب برای نمایشگران عروسکی در حوزه کودک و نوجوان اعلام کرد: کتاب عروسک‌هاى نمایشى شامل آموزش‌هاى ساده و کاربردى براى ساخت انواع مختلف عروسک‌هاى نمایشى است. از ویژگى مهم این کتاب استفاده از مواد در دسترس است که باعث می‌شود ساخت و ساز عروسک بسیار راحت پیش برود و هر علاقه‌مندى به نمایش عروسکى بتواند از آن بهره ببرد.

این طراح و معلم هنری در خصوص فعالیت‌های خود در عرصه تئاتر کودک عنوان کرد: به واسطه حضور در کنار پدرم (بهروز غریب‌پور، نویسنده و کارگردان تئاتر و تئاتر عروسکى) وارد عرصه نمایش عروسکى شدم. حدود ٥ سال پیش که آموزش نمایش و نمایش عروسکى به کودکان را آغاز کردم متوجه کمبود منابع مناسب براى آموزش دادن این رشته جذاب به کودکان و نوجوانان شدم. پدرم سال‌ها قبل این کتاب را از جان رایت (همسر لیندى رایت) هدیه گرفته و به عنوان یک منبع مفید و کامل براى آموزش در اختیار من قرار داده بود. به کرات به این کتاب مراجعه کردم و در کلاس‌هایم از آن بهره بردم و تصمیم به ترجمه این کتاب ارزشمند گرفتم.

وی در آخر افزود: امیدوارم همانطور که این کتاب براى من راهنماى مفیدى بوده براى دیگر علاقه‌مندان به این رشته خلاقانه و شاد، مفید و قابل استفاده باشد.

این کتاب در حال حاضر در سی و دومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران در غرفه نشر افق در دسترس علاقه‌مندان به حوزه تئاتر عروسکی و آموزش کودکان است.

كتاب «عروسک‌هاى نمايشى» منتشر شد
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر