کد خبر: 758617 A

مدیرکل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری خراسان شمالی از نصب کاشی ماندگار بر سر در منزل «عیسی قلی‌پور» پیشکسوت موسیقی مقامی خراسان شمالی خبر داد.

به گزارش ایلنا، مدیرکل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری خراسان شمالی از نصب کاشی ماندگار بر سر در منزل «عیسی قلی‌پور» پیشکسوت موسیقی مقامی خراسان شمالی خبر داد.

حبیب یزدان پناه با اعلام این خبر افزود: روز پنجشنبه ۱۲ اردیبهشت ماه، با حضور جمعی از مردم فرهنگ‌دوست و مسئولان استان و شهرستان، کاشی ماندگار استاد عیسی قلی‌پور بر سر در منزل این نوازنده موسیقی مقامی نصب شد. طرح کاشی ماندگار، بر اساس وظایف سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری در جهت حفظ میراث فرهنگی ناملموس و معنوی انجام می‌شود.

وی با بیان اینکه نخستین کاشی ماندگار در بجنورد، امروز بر سر در منزل استاد قلی پور نصب شد، افزود: این طرح برای چهره‌های ماندگار، شاخص و تأثیرگذار در یک رسته فرهنگی و هنری که در حوزه فعالیت خود مرزهای جدیدی را ترسیم کرده‌اند، انجام می‌شود. استاد قلی‌پور تاکنون در جشنواره‌های متعددی شرکت و با کسب درجات بالا و لوح‌های ارزنده در سطح ملی و جهانی موجب سربلندی فرهنگ خراسان شمالی است.

 

موسیقی میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری عیسی قلی‌پور
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر