کد خبر: 756251 A

با رونمایی از سامانه‌های داخلی بانک اطلاعاتی و ثبت سفارشات بانک روسری ایران، امکان دسترسی به بانک روسری فراهم شد.

به گزارش ایلنا، حمید قبادی (دبیرکارگروه ساماندهی مد و لباس کشور) به همراه محسن کاشف (مدیر دفتر نظارت و ارزشیابی)، علی‌اصغر زیلایی (مدیر امور اجرایی کارگروه ساماندهی مد و لباس فجر) با رونمایی از سامانه‌های داخلی بانک اطلاعاتی و ثبت سفارشات بانک روسری ایران اشاره کرد: هنر صنعت تولید شال و روسری با توجه به لزوم حفظ پوشش اسلامی در کشور ما جایگاه ویژه‌ تری نسبت به سایر کشورها دارد. با بهره‌گیری از ظرفیت‌های این هنر صنعت می‌توان به قطب تولید شال و روسری در میان کشورهای اسلامی و در منطقه خاورمیانه تبدیل شد. علاوه بر این با حمایت از کسب و کارهای نوپا و کوچک در این عرصه می‌توان به اشتغالزایی نیز کمک بسیاری نمود.

وی ادامه داد: به سمتی باید برویم که بتوانیم حوزه پوشش سر، را نه تنها در کشور بلکه به صورت بین‌المللی معرفی کنیم و باید در این حوزه به سمتی حرکت کنیم که وابستگی را کنار بگذاریم و با کنار گذاشتن آفت‌های قاچاق به سمت استقلال برویم.

او با توجه به ظرفیت‌های موجود کار در این حوزه از راه اندازی انجمن طراحان پوشش سر در ایران خبر دادند که موجب فعالیت بیشتر و بهتر فعالان بخش طراحی شود.

یادآوری می‌شود تاکنون بالغ بر ۲۶۰۰ طرح ایرانی ـ اسلامی در این مجموعه ثبت و تاکنون بالغ بر ۱۱۵۰ طرح نیز تولید و در تیراژ گسترده وارد بازار شده است.

کارگروه ساماندهی مد و لباس کشور بانک روسری ایران
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر