کد خبر: 754909 A

«پناهگاه» عنوان نمایشگاه گروهی نقاشی، طراحی و مجسمه به نمایشگاه‌گردانی «مهرداد جعفری» است که از ششم تا ۱۶ اردیبهشت در گالری ژاله میزبان علاقمندان خواهد بود.

به گزارش ایلنا، مهرداد جعفری (نمایشگاه گردان) درباره چگونگی شکل‌گیری نمایشگاه «پناهگاه» گفت: از یک سال پیش به همراه هفت تن از شاگردانم تصمیم گرفتم که نمایشگاهی با عنوان پناهگاه برپا کنم. آتلیه شخصی‌ام برای من مامنی است که از اتفاقات زندگی روزمره و مشکلاتی که در جامعه هر روز به شکلی با آن روبرو هستیم پناه می‌برم و در آتلیه‌ام تلاش کرده‌ام چنین فضایی را برای شاگردانم بوجود بیاورم.

او افزود: هنر برای من و به تبع آن برای هنرجویان مفری است که از زندگی خشن فرار کنیم و آثار هنری ما به نوعی دفترچه خاطرات روزمره ما هستند که آن چه در روز بر ما گذشته است بر آن نمود پیدا می‌کند.

جعفری ادامه داد: در نمایشگاه پناهگاه با آثار متنوعی روبرو هستیم، نقاشی، طراحی، مجسمه، اینستالیشن و ویدئو و شیوه خلق و تکنیک آثار با یکدیگر بسیار متفاوت است و حلقه ارتباطی آثار با هم نوع نگاهی است که نسبت به هنر داریم.

در این نمایشگاه آثارمرجان پیرعطا، مهرداد جعفری، مانیا جلالی فراهانی، میناحکیم، صراحی رفعتی، سارا کشمیری، محمد عرفان مولایی، سحرنهاوندی نژاد به نمایشگاه گردانی مهرداد جعفری در معرض دید علاقمندان قرار می‌گیرد.

در بخشی از استیمنت این نمایشگاه آمده است؛

 پناهگاه [ پ َ ] (اِ مرکب) آنجا که برای حفظ جان وسلامت پناه برند. روایت ما از نقطه‌ای شروع و حرکت ما به سمت پناهگاه است. نه موقعیت استوار است نه جان و روح و سلامت ما در امان، ما در مسیر پناهگاه دفتر خاطرات‌مان را باز  کردیم و هر آنچه بر ما گذشته را به تصویر کشیدیم، بی‌آنکه بدانیم چه چیزی در انتظار ماست. اینجا ساعت ۱۷:۰۰ عصر، هوای بارانی و سرد و هنوز چند روز مانده تابه مقصد (پناهگاه) برسیم، ما برای بقای خویش می‌کِشیم.

 نمایشگاه گروهی پناهگاه از ششم تا ۱۶ اردیبهشت در گالری ژاله میزبان علاقمندان خواهد بود. گالری ژاله همه روزه جز شنبه‌ها از ساعت ۱۶ تا ۲۱ میزبان علاقمندان خواهد بود. گالری ژاله در خیابان کریم‌خان، خیابان ایرانشهر،کوچه نوشهر، پلاک ۳ واقع شده است.

نقاشی هنرهای تجسمی گالری طراحی مجسمه سازی اینستالیشن
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر