کد خبر: 753733 A

کمدینی که جایی در کلاس‌های بازیگری نداشت؛

وحید رحیمیان (استند‌آپ کمدین) با بیان اینکه روزهایی با بازیگران تماس می‌گرفته تا راهی برای ورود به دنیای بازیگری پیدا کند، گفت: روزی با عارف لرستانی تماس گرفتم و او یک ساعت با من صحبت کرد و به من آرامش داد. اما اگر روزی بازیگری را از دست بدهم، باز می‌روم و آلوچه‌هایی که مادرم درست می‌کند را می‌فروشم.

به گزارش خبرنگار ایلنا، وحید رحیمیان یکی از استند‌آپ کمدین‌های برنامه خندوانه بوده که در سری دوم مسابقات خنداننده شو در تلویزیون معرفی شد. فراموش کردن یکی از برنامه‌ها توسط وحید رحیمیان در برنامه خنداونه از اتفاقات مهم خنداننده شو سری دوم بود که در معروفیت بیشتر او تاثیر به‌سزایی داشت. او درباره اینکه بعد از خندوانه چه اتفاقاتی در زندگی کاری‌اش ایجاد شده است، گفت: ابتدا باید بگویم که در حال حاضر ورود به این حرفه خیلی سخت شده که خوشبختانه برای من با برنامه خندوانه اتفاق افتاد. البته برخی به من می‌گویند که شما یک استند‌آپ کردین و معروف شدین، ولی واقعا اینطور نبوده و بالاخره زحماتی برای این موضوع انجام شده است.

وی افزود: در نهایت باید بگویم که بعد از اتفاق بزرگی که برای من و همه بچه‌های استند‌آپ کمدین خندوانه افتاد و دیده شدیم، دست خودمان است که چطور عمل کنیم و من به شخصه در حال حاضر مشغول تمرین بازیگری هستم و در کلاس‌های آقای جوان به یادگیری مشغولم. به نوعی ایشان در خود خندوانه به ما آموزش می‌دهند که جای تشکر بسیار دارد.

رحیمیان همچنین درباره فعالیت‌هایی که در این مدت انجام داده اظهار داشت: در همین عید ۹۸ بنده در سریال پاپیون بازی کردم که برای یکی از اپلیکیشن‌ها تولید شده بود و خودم به شخصه خیلی آن را دوست داشتم. همچنین بعد از خندوانه چندین پیشنهاد دیگر هم برای تلویزیون داشتم که با مشورت آقای جوان این کارها را قبول نکردم. به نوعی ایشان به ما یاد دادند که کار نکردن خیلی بهتر از کار بد کردن است و بر همین اساس پیشنهاد کارهایی که آنقدر که باید خوب نبودند را قبول نکردم.

استند‌آپ کمدین برنامه خندوانه با بیان اینکه آقای جوان هرکسی که خودش راغب بود را رها نکرده و حتی برای آموزش بیشتر کلاس‌هایی هم برایمان برگزار می‌کند، گفت: ایشان کاملا حواسش به ما بوده و حتی برای ما کارت جشنواره جهانی فیلم فجر گرفتند که فیلم‌ها را ببینیم.

وی در ادامه با بیان اینکه جنون بازیگری دارد و در حال حاضر برای آن تمرینات زیادی را انجام می‌دهد، اظهار داشت: در این مدت پیشنهاد زیادی در حوزه بازی در تئاتر داشتم که به دلیل تداخل با کارهای دیگر نتوانستم در آنها حضور پیدا کنم، ولی اگر موقعیت خوبی فراهم شود قطعا علاقمند به همکاری هستم چراکه جنون بازیگری داریم. شاید باورتان نشود، ولی اکنون اگر در اطرافم  کسی با کسی هم حرفش شود، خیلی پیگیر این نمی‌شوم که چرا دعوا می‌کنید، بیشتر نگاه می‌کنم به آنها که چطور دعوا می‌کنند تا اگر یک روز قرار شد نقش آن آدم را بازی کنم، چگونه بازی کردن آن را به خاطر داشته باشم. همچنین در کنار این موضوعات گاهی اوقات یواشکی به غذا خوردن و عادت‌های دیگر اطرافیانم نیز نگاه می‌کنم.

رحیمیان همچنین درباره برخورد با مردم و آدم‌های مختلف نیز توضیح داد: رفتار مردم با من خیلی خوب بوده و همیشه از معاشرت با آنها لذت می‌برم. به نوعی با آنها خیلی عادی و گرم برخورد می‌کنم و گاهی اوقات من را به نام ویز (یکی از قسمت‌هایی که در برنامه خندوانه بازی کرده است) صدا می‌کنند که من به آنها می‌گویم که وحید هستم و با هم رفیق می‌شویم. البته مردم اگر چیزی هم می‌گویند با خنده و شوخی گفته و مسئله‌ای پیش نمی‌آید.

وی همچنین درباره تفاوت رفتار مردم در زمان پخش برنامه که مورد توجه بیشتری از مردم بود و حالا نیز بیان کرد: 10سال گذشته زندگی من اینقدر سخت بوده و کارهای متفاوتی انجام داده‌ام که وقتی یک روز آقا رامبد از من پرسید، اگر بازیگری و این جایگاه را از دست بدهی، چه می‌کنی؟ گفتم باز می‌روم و آلوچه‌هایی که مادرم درست می‌کند را می‌فروشم. یعنی باید بگویم که من همه لحظات زندگی را دوست دارم و از اینکه این موقعیت را از دست بدهم، نمی‌ترسم. مثل همه آدم‌ها همیشه برای بالا رفتن و پرواز کردن جنگید‌ه‌ام و باز هم می‌جنگم. اما اینکه بخواهم بترسم یا از این موضوع که زمان پخش برنامه مردم بیشتر تحویلم می‌گرفتند، ناراحت و افسرده شوم؛ نه واقعا به این صورت نیستم. برای من بیشتر لحظه‌ای که در آن زندگی می‌کنم مهم است و نمی‌خواهم که در آن ناراحت باشم.

این بازیگر درباره استعداد‌های جوانی که اکنون آروزی آنها شناخته شدن است، بیان کرد: قطعا راه برای آنها هم وجود دارد و از خدا می‌خواهم که سری‌های بعدی خنداننده شو هم ساخته شود. شاید بعضی دوست نداشته باشند که سری سوم این برنامه ساخته شود، ولی هرچقدر سری‌های بعدی برای برنامه‌هایی همچون خنداننده شو ساخته شود، این موضوع کمک می‌کند به چهار نفر با استعداد که بیایند و خودشان را معرفی کنند.

وی افزود: روزهایی بود که من هم دوست داشتم به حرفه خبرنگاری ورود کنم؛ حتی در همان زمان‌ها شماره یک سری از بازیگران را از دوست خبرنگارم گرفتم و به همه بازیگران زنگ می‌زدم. خدا بیامرز عارف لرستانی عزیز جوابم را داد و نزدیک یک ساعت با من صحبت کرده و من را آرام کرد. البته کسانی هم بد رفتار کردند ولی نمی‌توانم بگویم چه کسانی بودند.

رحیمیان در بخش دیگری از صحبت‌هایش با اشاره به یک خاطره از زمانی که به کلاس‌های بازیگری می‌رفته، اظهار داشت: اکثر اوقات من را از مدرسه بیرون می‌انداختند و اصولا از زنگ تفریح محروم بودم. سال ۸۷ کلاس بازیگری می‌رفتم و استادی داشتم که من را از کلاس بیرون می‌انداخت. ولی خیلی جالب است که چند وقت قبل وقتی رفتم تئاتر استیو جابز مهران رنجبر را ببینم، او از من استوری گرفت و در صفحه خودش گذاشت.

وی افزود: فردای آن روز فردی به من زنگ زد و گفت که من احتشامی هستم و می‌خواهم در کار تک پرسوناژ ما بازی کنی. گفتم به دلیل مشغله کاری نمی‌توانم ولی یه سوال؛ شما آقای مهدی احتشامی را می‌شناسید؟ گفت همه احتشامی‌ها همدیگر را می‌شناسند و داستان چیست. گفتم سال‌ها پیش استادی داشتم که مرتب من را از کلاس بیرون می‌انداخت. سوال پرسید که کجا درس خواندی و گفتم. با تعجب پرسید که یعنی شما شاگرد من بودی؟ گفتم اگر میشه تلفنت را قطع کن تا عکستان را در تلگرام ببینم. عکس را دیدم و خودش بود. زنگ زدم به او و اولین چیزی که پرسیدم این بود که چرا من را از کلاس بیرون می‌انداختی؟

رحیمیان در پایان گفت: ببینید دنیا چقدر کوچک است که کسی که روزی من را از کلاس بیرون می‌انداخت و امروز به من زنگ می‌زند و می‌گوید که در کارمان بازی کن. البته من رفتم و استادم را دیدم و چقدر آدم خوب و باحالی بود. حتی به او هم حق دادم. چراکه می‌گفت تو شلوغ می‌کردی و واقعا هم من خیلی شلوغ بودم.

استیو جابز بازی تلویزیون مدرسه رامبد جوان خندوانه مهران رنجبر عارف لرستانی وحید رحیمیان استند‌آپ کمدین داستان مردی که هیچ جایی در کلاس بازیگری نداشت زنده یاد عارف لرستانی به من آرامش داد هنور هم می‌توانم آلوچه‌های مادرم را بفروشم
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر