کد خبر: 752327 A

کتاب «ستایش روز» که دربرگیرنده گزیده آثار محمود جوادی‌پور است در خانه هنرمندان ایران رونمایی می‌شود.

به گزارش ایلنا، کتاب «ستایش روز» که در برگیرنده گزیده آثار محمود جوادی پور است و از سوی نشر نظر منتشر شده، ساعت ۱۸ جمعه ۳۰ فروردین ماه در خانه هنرمندان ایران رونمایی می‌شود.

محمودرضا بهمن‌پور گفت: محمود جوادی پور یکی از مهم‌ترین هنرمندان معاصر ایران ایران است که  مسیرهای متنوعی را در هنر دوران خود طی کرد و موفق شد راه هم‌نسلان خود را هموار کند. کارهای نخستین او در گرافیک موجب شد تا طراحان گرافیک هم زمان و پس از او، تجربه‌های تازه‌ای را به کمال برسانند. او بر روی رشته‌های مختلف هنرهای تجسمی معاصر ایران تاثیر بسزایی گذاشته است و بسیاری از هنرمندان امروز ایران، وامدار او به شمار می‌روند.

او افزود:همزمان با انتشار کتاب «ستایش روز»، نمایشگاهی با همین عنوان از آثار محمود جوادی پور در گالری ممیز برپا شده است و در مراسم رونمایی این کتاب که ساعت ۱۸ روز جمعه ۳۰ فروردین ماه در سالن شهناز خانه هنرمندان ایران برگزار می‌شود، مهدی حسینی، قباد شیوا، سیامک دل‌زنده، محمودرضا بهمن پور و نیوشا جوادی‌پور سخن خواهند گفت.

مدیر نشر نظر درباره کتاب «ستایش روز» گفت: دربرگیرنده گزیده‌ای از آثار محمود جوادی پور به همراه مقالاتی از نیوشا جوادی پور، روبین پاکباز، سیامک دل زنده و محمودرضا بهمن پور است. توکا ملکی نیز براساس پژوهش‌ها و اسنادی که خانواده جوادی پور در اختیارش گذاشته‌اند، سالشمار زندگی محمودجوادی پور را نوشته‌اند.

او افزود: همچنین در این کتاب مجموعه‌ای از اسناد و تصاویر موجود از محمود جوادی پور منتشر شده است. تلاش کرده‌ایم با انتشار این کتاب که کامل‌ترین اثر درباره این هنرمند مدرنیست ایرانی است، گوشه‌ای از فعالیت‌های هنری محمود جوادی‌پور را به نمایش بگذاریم.

کتاب «ستایش روز» دو زبانه (فارسی و انگلیسی) در قطع  رحلی در ۴۵۰ صفحه گلاسه با تیراژ ۱۲۰۰ نسخه و با قیمت۴۷۰ هزار تومان از سوی نشر نظر منتشر شده است.

رونمایی از کتاب محمود جوادی پور کتاب گزیده آثار محمود جوادی پور طراحان گرافیک
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر