کد خبر: 751853 A

معاونت علمی و پژوهشی فرهنگستان هنر جمهوری اسلامی ایران، فراخوان همایش«بازخوانی آرای فارابی در باب موسیقی» را منتشر کرد.

به گزارش ایلنا، معاونت علمی و پژوهشی فرهنگستان هنر جمهوری اسلامی ایران، فراخوان همایش«بازخوانی آرای فارابی در باب موسیقی» را منتشر کرد.

این همایش که علی اصغر بیانی، عضو گروه موسیقی فرهنگستان هنر، دبیری علمی آن را برعهده دارد؛ با هدف ایجاد بستری مناسب برای شناخت آرای موسیقایی فارابی و تاثیرات آن تا به امروز بر موسیقی حوزة ایرانی، عربی و ترکی برگزار می‌شود.

مباحث نظری و عملی موسیقی در آثار فارابی؛ پیوند فلسفه و موسیقی در آثار فارابی؛ پیوند ریاضیات و موسیقی در آثار فارابی؛ پیوند ادبیات و موسیقی در آثار فارابی، بررسی عمل و نظر موسیقایی از قرن اول تا چهارم هجری در سرزمین‌های اسلامی؛ شناسایی و بازخوانی نسخ خطی آثار موسیقایی فارابی؛ تاثیر موسیقی یونان بر شکل‌گیری نظریات جریان اسکولاستیک (مدرسی)؛ آرای دیگر نظریه‌پردازان جریان اسکولاستیک (چون ابن سینا و ابن رشد)؛ بازتاب و تاثیر نظریات فارابی در آثار موسیقی‌دانان و نظام‌های موسیقایی بعدی از محورهای این همایش به شمار می‌رود.

علاقه‌مندان برای شرکت در این همایش مهلت دارند چکیده مقالات خود را تا اول تیرماه و اصل مقالاتشان را تا اول مهرماه 1398 به نشانی رایانامه farabi@honar.ac.ir ارسال نمایند و یا برای دریافت اطلاعات بیشتر به دبیرخانه همایش به نشانی خیابان ولی‌عصر(عج)، پایین‌تر از چهارراه طالقانی، شماره 1552 مراجعه یا با شماره تماس 5-66954200 داخلی 1179 تماس بگیرند.

فرهنگستان هنر موسیقی گروه موسیقی فرهنگستان هنر معاونت علمی و پژوهشی فرهنگستان هنر جمهوری اسلامی ایران بازخوانی آرای فارابی در باب موسیقی فراخوان همایش فارابی منتشر شد
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر