کد خبر: 751775 A

با حضور رئیس بخش عکاسی موزه برلین؛

نشست تخصصی عکاسی جنگ با حضور «لودگار درنتال» رئیس بخش عکاسی موزه دولتی برلین و عکاسان ایرانی به نام انقلاب و دفاع مقدس در عمارت باب عالی کاخ گلستان ۲۸ فروردین برگزار می‌شود.

به گزارش ایلنا، مسعود نصرتی (مدیر مجموعه میراث جهانی کاخ گلستان) با اشاره به برگزاری نشست تخصصی عکاسی جنگ، گفت: نشست تخصصی عکاسی جنگ با همکاری بخش فرهنگی سفارت جمهوری اسلامی ایران در برلین، انجمن عکاسان انقلاب و دفاع مقدس در کاخ گلستان برگزار می‌شود.

وی افزود: در این نشست تخصصی، رئیس بخش عکاسی موزه دولتی برلین و ۲۰ عکاس به نام انقلاب و دفاع مقدس مانند جاسم غضبانپور، امیرعلی جوادیان، سعید صادقی، سیدعباس میر هاشمی،حسن قائدی، محسن راستانی، فرهاد سلیمانی و ... حضور دارند و درباره تجربیات خود گفت و گو می‌کنند.

نصرتی تصریح کرد: «لودگار درنتال» در این نشست درباره «پایان جنگ جهانی دوم در آلمان» سخنرانی  و بخشی از آثار موزه برلین را که با موضوع جنگ است معرفی می‌کند.

مدیر مجموعه میراث جهانی کاخ گلستان اظهار کرد: برگزاری این نشست، نخستین همکاری رسمی کاخ گلستان و موزه دولتی برلین است، آلمان مجموعه غنی از عکس‌های جنگ جهانی اول و دوم را در موزه دولتی عکس برلین دارد. علاوه بر این برای برگزاری یک نمایشگاه تخصصی از عکس‌های آلبوم خانه کاخ گلستان در موزه برلین در سال ۲۰۲۰ برنامه ریزی می‌کنیم.

وی ادامه داد: پاییز سال ۱۳۹۶ نیز نمایشگاهی با عنوان «مکاشفه و تماشا» با پشتیبانی رایزنی فرهنگی سفارت جمهوری اسلامی ایران در برلین و با همکاری عکاس سرشناس آلمانی «هانس برگر» در کاخ گلستان و در شهرهای قم، اصفهان، مشهد و برلین نیز برگزارشد.

نشست تخصصی عکاسی جنگ ۲۸ فروردین ساعت ۱۰ تا ۱۲ در سالن کنفرانس عمارت باب عالی کاخ گلستان واقع در میدان ارگ برگزار می‌شود.

عکاسی کاخ گلستان آلبوم خانه کاخ گلستان نشست تخصصی عکاسی جنگ رئیس بخش عکاسی موزه برلین موزه برلین جنگ جهانی دوم در آلمان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر