کد خبر: 751128 A

خانه سینما اعلام کرد که حق شکایت به مراجع قضایی در مورد اقدام سازمان صداوسیما درباره سینما و خانه سینما را برای خود محفوظ می‌داند.

به گزارش خبرنگار ایلنا، همایون اسعدیان (رئیس هیات مدیره خانه سینما) در رابطه با گزارش خبر شامگاه خبر صداوسیما توضیحاتی را به شرح زیر ارائه کرد.

نظر به اینکه برنامه خبر شبانگاهی سیمای جمهوری اسلامی ایران، با حذف توضیحات شفاف رئیس هیئت مدیره خانه سینما در مورد یک میلیارد تومان کمک دریافتی از وزارت ارشاد و شیوه توزیع آن در آستانه نوروز 98، و همچنین با ارائه آمار و گزارشی غیرواقعی و اتخاذ روشی تخریبی، کمافی السابق به رفتار غیراخلاقی و غیرحرفه‌ای خود درمورد سینمای ایران و خانه سینما که تنها نهاد صنفی و فراگیر آن است ادامه می‌دهد، لازم می‌دانیم توضیحات زیر را در اختیار سایر رسانه‌های مردمی، منصف و اخلاق‌مدار قرار دهیم تا با انتشار آن در رفع ابهام ایجاد شده، ما را یاری رسانند.

1-از مبلغ دریافت شده، هفتصد و نود و چهار میلیون تومان، در قالب کارت‌های هدیه 200 هزارتومانی، به 28 صنف از صنوف سینمای داده شد تا به اعضای کم‌کار و نیازمندشان اهدا کنند.

2-الباقی مبلغ، دویست و شش میلیون تومان نیز تماماً به سینماگران از کارافتاده و فاقد درآمدی که مستقیماً تحت پوشش حمایتی خانه سینما قرار دارند و یا فوت کرده و خانواده‌هایشان از مستمری‌بگیران خانه سینما هستند، تعلق گرفت که فهرست اسامی کامل آنان در اسناد این خانه موجود است.

امیدواریم رسانه ملی جمهوری اسلامی ایران متوقع نباشد که خانه سینما با انتشار اسامی این افراد آبرومند از خانواده سینما، حرمت و کرامت آنان را به خاطر دریافت یک عیدی کوچک، مورد خدشه قرار دهد.

بدیهی است در مورد اقدام سازمان صداوسیما نیز که با این شیوه هدفمند از خبرسازی، سعی در تشویش اذهان عمومی نسبت به سینمای ایران دارد -اما مدام بر بی‌اعتمادی مردم نسبت به خود می‌افزاید- حق شکایت به مراجع قضایی را برای خود محفوظ می‌دانیم.

خدا را شکر می‌کنیم که استقبال چشمگیر مردم از اقدامات خانه سینما در کمک‌رسانی به هموطنان سیل‌زده، گویاترین گواه این مطلب است که مردم ما هوشمندتر از آن هستند که توسط گزارش‌های تحریف شده در برخی برنامه‌های صداوسیما، اعتماد قلبی‌شان را به سینماگران و خدمتگزاران واقعی خود در عرصه فرهنگ و هنر از دست بدهند.

ما دلمان به حقانیت و صحت کارهایی که می‌کنیم، محبوبیتی که نزد مردم داریم و اعتبار و اعتمادی که اکثر همکارانمان به ما دارند، گرم است ... به رسانه ملی نیز توصیه می‌کنیم دلش را به آتش تنوری که برای سوزاندن این و آن روشن کرده و می‌کند، نسپارد.  

گزارش صداوسیما را می توانید در پایین خبر مشاهده کنید.

حجم ویدئو: 8.80M | زمان ویدئو: 00:02:26
گزارش صدا سیما علیه خانه سینما و احتمال شکایت خانه سینما از صدا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر