کد خبر: 750118 A

استقبال مخاطبان از طرح شبی با موزه سبب شد تا از تابستان امسال شاهد اجرای طرح شب‌های سفید برای موزه‌ها و فعالیت شبانه آنها باشیم.

به گزارش خبرنگار ایلنا، محمدرضا کارگر (مدیر اداره کل موزه‌ها) با اشاره به استقبال مخاطبان از اجرای طرح شبی با موزه از فعالیت شبانه موزه‌ها خبر داد و گفت: از آنجا که تجربه ثابت کرده است که بسیاری از مخاطبان موزه‌ها امکان بازدید از موزه‌ها را در بازه زمانی صبح تا ساعت ۱۶ و ۱۸ ندارند، از این رو به این نتیجه رسیدیم که موزه‌ها باید بعد از ساعت اداری نیز فعالیت داشته باشند تا مخاطبان بتوانند از آنها بازدید کنند.

او ادامه داد: برگزاری شبی با موزه و استقبال مخاطبان از آن سبب شد تا طرحی را برای فعالیت شبانه موزه‌ها درنظر بگیریم. در این راستا بعد از پایان ماه رمضان و احتمالا همزمان با آغاز تابستان و در راستای طرح بین‌المللی موزه‌ها که همان شب‌های سفیر برای موزه‌هاست، در مرحله نخست کاخ موزه‌های نیاوران و سعدآباد و موزه ملی ایران و در مرحله بعد کاخ موزه گلستان در تهران به طرح فعالیت شبانه موزه‌ها بپیوندند.

به گفته کارگر، بر اساس این طرح، موزه‌های مذکور تا ساعت ۹ شب فعال خواهند بود. البته ممکن است بر اساس سیاست موزه‌داران، شاهد برگزاری جشنواره‌های شبانه نیز باشیم اما درحال حاضر صرفا زمان بازدید این سه موزه افزایش خواهد یافت و برنامه فعالیت شبانه موزه‌ها صرفا در حوزه بازدید خواهد بود.

کاخ گلستان موزه ملی ایران کاخ موزه نیاوران موزه ایران باستان شب‌های سفید برای موزه‌ها شبی با موزه فعالیت شبانه موزه‌ها کاخ موزه سعد آباد گردشگری شبانه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر