کد خبر: 747856 A

باتوجه به رویدادهای تلخ مرتبط با سیل در مناطق مختلف کشور بخشی از نوازندگی احسان عبدی‌پور (نوازنده سورنا) با تصاویر تلخ تخریب خانه‌ها و مصائب آسیب‌دیدگان تدوین شده که دیدن آن خالی از لطف نیست.

به گزارش خبرنگار ایلنا، با توجه به رویدادهای تلخ مرتبط با سیل در مناطق مختلف کشور، بخشی از سرنانوازی احسان عبدی‌پور با تصاویر تلخ تخریب خانه‌ها و مصائب هم‌وطنان در شهرهای آسیب‌دیده تدوین شده است که دیدن آن خالی از لطف نیست.

احسان عبدی پور نوازنده‌ سرنا و اهل خطه لرستان است که در جشنواره‌های مختلفی حضور یافته و طی اجراهای برون‌مرزی و همکاری با ارکسترهای غربی، ساز سرنا را به هنرمندان دیگر کشورها شناسانده است.

در نماهنگ ذیل که ضبط موسیقی آن برعهده سیامک سلاطی بوده، احسان عبدی‌پور مقام «چمری» را می‌نوازد و تصاویر آن نیز واقعی و مربوط به سیل‌های اخیر است.

«چمر» آیین ویژه سوگواری است که در میان مردم استان‌های لرستان، کرمانشاه و ایلام اجرا می‌شود و مقام «چمری» نیز بر همین اساس شکل گرفته با سورنا و دهل اجرا می‌شود. به طور معمول برای اجرای آیین «چمر» جایگاهی را تعیین می‌کنند که به «چمرگاه» معروف است و با بالا آمدن آفتاب و به نوا درآمدن سرنا و دهل نوای چمری آغاز می‌شود.

نماهنگ را در اینجا ببینید و دانلود کنید.

استان گلستان زلزله سیل کرمانشاه لرستان ایلام پلدختر احسان عبدی پور‌ تکنوازی سرنا نماهنگ بلایای طبیعی موسیقی مقامی سرنانوازی همنوازی سولونوازی سیل زدگان مقام چمری چمرگاه ویدئوکلیپ
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر