کد خبر: 747123 A

جشنواره‌ی جهانی فیلم کوتاه «بوسان» در سی‌وششمین دوره‌اش، برنامه‌ای حاوی مجموعه‌ای از فیلم‌های کوتاه آثار زنان فیلمساز ایرانی که به همت قصیده گلمکانی گردآوری شده، نمایش می‌دهد.

به گزارش ایلنا، جشنواره‌ی فیلم کوتاه «بوسان» که از جشنواره‌های معتبر جهانی و واجد شرایط اسکار است، هر سال در یک بخش جانبی با عنوان «فوکوس بر فیلم‌های کوتاه آسیایی» به سینمای کشورهای قاره یا موضوع‌های مختلف در فیلم‌های آسیایی می‌پردازد.

امسال در همین بخش، فیلم‌های کوتاه داستانی، تجربی و انیمیشن ایرانی تولیدشده در دهه‌ی نود به نمایش درمی‌آید که قصیده گلمکانی انتخاب کرده و برنامه‌ریزی این بخش حاصل همکاری گلمکانی و سباستین سیمون است. گلمکانی درباره‌ی این همکاری می‌گوید: «ده‌ها فیلم کوتاه تولید سال‌های اخیر را با سباستین سیمون تماشا کردیم و انتخاب نهایی با دقت و وسواس انجام شد. برای من بسیار جای خوشحالی دارد که این تعداد قابل‌توجه از آثار زنان کارگردان هم‌وطن را به جشنواره‌ای با این اعتبار ارائه می‌دهم و با استقبال برنامه‌ریزها و مسؤلان آن روبرو می‌شود.»

فیلم‌های این برنامه به ترتیب الفبا از این قرارند:‌ اینجا شهر من بود (تینا پاکروان)، بوق ممتد (قصیده گلمکانی)، پس‌مانده (یاسمن حسنی)، خانم گل‌میخکی (سارا طبیب‌زاده)، شخصی (سونیا حداد)، زخم غایب (مریم تفکری)، گذار (طنین ترابی)، نفس (منا مرادی).

هم‌چنین در این دوره از جشنواره، دو فیلم ایرانی «حلقه‌آویز» (رقیه توکلی) و «تنفس» (فرشید ایوبی‌نژاد) در بخش مسابقه رقابت خواهند کرد. فیلم «آریو والیبال» (محمد بخشی) نیز در بخش ویژه فیلم کوتاه برای خانواده‌ها به نمایش درخواهد آمد.

سی‌وششمین جشنواره‌ی جهانی فیلم کوتاه «بوسان» بیست و چهارم تا بیست و نهم آوریل در شهر بوسان کره جنوبی برگزار می‌شود.

نمایش آثار فیلمسازان زن ایرانی در جشنواره جهانی فیلم کوتاه «بوسا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر