کد خبر: 746793 A

دو اثر از مجموعه عکس‌های مهدی کرم‌پور با عنوان «نه شبانه و یک روز» در حراج شناخته شده بونامز نیویورک به حراج گذاشته شد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، شب گذشته دو اثر با عنوان «شام آخر» و «آخرین دستاویز» با قیمت ۲۰۵ میلیون تومان به فروش رسید. مهدی کرم‌پور (کارگردان سینما و تلویزیون) که کار خود را با عکاسی و مستندسازی شروع کرده، پس از سال‌ها تجربه فیلم‌سازی، این مجموعه عاشقانه را کارگردانی کرده است.

«نه شبانه و یک روز» روایتی از ۱۰ شعر عاشقانه پارسی از ۱۰ شاعر کهن و معاصر ایران است که با اولین حضور خود در بخش جهانی بونامز نیویورک به نمایش درآمد و چکش حراج خورد.

کرم‌پور را می‌توان اولین هنرمند ایرانی دانست که عکس‌هایش به حراج نیویورک راه پیدا کرده و در کنار سایر هنرمندان جهانی قرار گرفته است. پیش از او، آثاری از عباس کیارستمی در بونامز لندن به فروش رفته بود.

بونامز یکی از معروف‌ترین حراج‌های شناخته شده بین‌المللی آثار هنری در کنار کریستیز و ساتبیز است که هنرمندان سرشناسی مثل اندی وارهول، گاسپار فلیکس‌تورناکون، جان هاگه‌میر، هنری کارتیه‌برسون و .... با آثارشان در دوره‌های مختلف آن شرکت داشته‌اند.

به زودی آثار او از همین مجموعه، در نمایشگاه بین‌المللی «عکس لندن» که یکی از معتبرترین رویدادهای هنری اروپاست به نمایش گذاشته خواهد شد.

24

مهدی کرم پور فروش عکسهای یک کارگردان ایرانی در نیویورک
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر