کد خبر: 745953 A

در پی درگذشت جمشید مشایخی، دو تن از مدیران تماشاخانه‌های تهران، پیام‌های تسلیت جداگانه صادر کردند.

به گزارش ایلنا، مدیر مجموعه تئاتر شهر به مناسبت درگذشت جمشید مشایخی بازیگر پیشکسوت تئاتر، سینما و تلویزیون ایران متنی را منتشر کرد.

در متنی که به مناسبت درگذشت جمشید مشایخی از سوی سعید اسدی ـ مدیر مجموعه تئاتر شهرـ صادر شد، آمده است: «قوام و عزت تئاتر ایران مرهون کوشش‌های مردان و زنانی‌ست که در دوران زندگی خود به زحمت و مقاومت، با درخشش‌های کم‌نظیر، پایه‌های این دستاورد شریف انسانی را استوار کردند و ماندگار در خاطره جمعی جامعه همواره یادآور هنر و هنرمندی بودند.

استاد جمشید مشایخی، از مفاخر بازیگری تئاتر و سینمای ایران، نمونه‌ بزرگ اخلاق نیکو، فرهنگ‌مداری ایرانی و میهن‌خواهی بود و منش او، همچنان پس از او، برای حاضران در هنر ایران آموختنی است.

مجموعه تئاترشهر درگذشت این هنرمند گرانمایه را به خانواده گرامی ایشان، مردم شریف ایران و هنرمندان تئاتر تسلیت می‌گوید و آرامش و آمرزش پروردگار بخشاینده را برای روان این هنرمند گرانقدر خواهان است.»

همچنین مجید رجبی‌معمار، مدیرعامل خانه هنرمندان ایران و رئیس تماشاخانه ایرانشهر، درگذشت این بازیگر پیشکسوت سینما و تئاتر را تسلیت گفت.

 در متن این پیام آمده است:

«خبر درگذشت استاد جمشید مشایخی در روزهای آغازین فصل بهار، یک‌بار دیگر جامعه هنری ایران را در غمی بزرگ فرو برد. استاد مشایخی با بیش از نیم قرن فعالیت هنری و ایفای نقش در صحنه هنرهای نمایشی برای همیشه در صحنه ذهن ما باقی خواهد ماند.

درگذشت این هنرمند گرامی را به خانواده و بازماندگان محترم ایشان و به ویژه جامعه هنری کشور تسلیت می‌گویم و از خداوند متعال برای آن عزیز روحی شاد و آرام طلب دارم.»

تئاتر شهر جمشید مشایخی تماشاخانه ایرانشهر پیام تسلیت خانه هنرمندان سعید اسدی مجید رجبی معمار بازیگر پیشکسوت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر