کد خبر: 744680 A

شبکه پرس تی وی با مستند «یک روز در تهران» زیبایی‌های فرهنگی و تاریخی پایتخت ایران از نگاه چند توریست خارجی را به تصویر می‌کشد.

به گزارش ایلنا، شبکه پرس‌تی‌وی با مستند «یک روز در تهران» زیبایی‌های فرهنگی و تاریخی پایتخت ایران از نگاه چند توریست خارجی را به تصویر می‌کشد.

مستند «یک روز در تهران» به کارگردانی فاطمه موسوی محصول سال ۲۰۱۴ شبکه پرس‌تی‌وی است که از زاویه دید چند توریست اروپایی به معرفی تهران و زیبایی‌های آن می‌پردازد.

بینندگان همراه با این مستند با گردشگرانی از کشورهای آلمان، جمهوری چک، روسیه و سوئد همراه شده و از اماکنی مانند برج میلاد، بازار تجریش، امامزاده داوود، موزه سینما و پارک آب و آتش بازدید می‌کنند.

در هر کدام از این مکان‌ها، گفتگوهایی بین این توریست‌ها و مردم شکل می‌گیرد که ابعاد تازه‌ای از زندگی و فرهنگ مردم ایران زمین در آن آشکار می‌شود و به این ترتیب از مهمان نوازی ایرانیان تا نوشیدنی‌ها و غذاهای محبوب، نحوه سپری کردن اوقات فراغت و … را به نمایش می‌گذارد.

«یک روز در تهران» ۱۲ و ۱۳ فروردین ماه ساعت ۵ از شبکه پرس‌تی‌وی پخش می‌شود و تکرار  آن در چهار نوبت ۱۰، ۱۶، ۲۲ و ۲ پخش خواهد شد.

پرس تی وی تلویزیون رادیو و تلویزیون رسانه ملی سینمای مستند صدا و سیما عید نوروز سازمان میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر