کد خبر: 743075 A

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمان گفت: جشن نوروز در نوروزگاه از سوم تا دوازدهم فروردین ماه سال ۱۳۹۸در محل کاروانسرای گنجعلیخان شهر کرمان اجرا می‌شود.

به گزارش ایلنا، غلامرضا فرخی (مدیر کل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری استان کرمان) با اشاره به اینکه جشن ملی نوروزگاه ویژه ایام نوروز برنامه‌ریزی شده است، افزود: این ویژه برنامه با هدف حفظ و معرفی آداب و رسوم عید نوروز و احیای فرهنگ بومی شهرستان‌های استان کرمان برپا می‌شود.

وی اظهار کرد: با توجه به استقبال مسافران و گردشگران در نوروز سال گذشته، برآن شدیم در نوروز سالجاری این ویژه برنامه به صورت گسترده‌تر برپا شود.

فرخی در ادامه به ویژه برنامه‌های این جشن در استان کرمان، اشاره کرد و گفت: اجرای موسیقی محلی و سنتی و همچنین هنرهای آیینی، نمایش و فروش محصولات صنایع دستی، برگزاری مسابقه سنتی چوگان از جمله این برنامه‌ها است.

وی به عرضه غذاهای محلی و سوغات هر شهرستان در محل کاروانسرای گنجعلیخان کرمان اشاره کرد و افزود: شهرستانهای استان در این زمینه دارای ظرفیت‌های بالایی هستند که برگزاری این چنین برنامه‌ها در معرفی این ظرفیت‌ها کمک شایانی خواهد کرد.

فرخی با بیان اینکه نوروزگاه در شهرهای زرند، راین و ماهان نیز برگزار می‌شود، افزود: در تلاش هستیم این ویژه برنامه نوروزی در دیگر شهرستان‌های استان نیز برپا شود.

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمان، خاطرنشان کرد: جشن ملی نوروزگاه صبح ها از ساعت ۹ تا ۱۳ و عصرها از ساعت ۱۵ تا ۱۹ در محل کاروانسرای گنجعلیخان کرمان برپا می‌شود.

سوغات کرمان چوگان نوروزگاه نوروز ۹۸ کاروانسرای گنجعلیخان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر