کد خبر: 741189 A

احسان حاجی‌پور مدیر ستاد برگزاری و معاون اجرایی دبیر شانزدهمین دوره بزرگداشت روز جهانی و روز ملی تئاتر ایران شد.

به گزارش ایلنا، محمودرضا رحیمی دبیر شانزدهمین دوره هفته بزرگداشت روز جهانی و روز ملی تئاتر ایران طی حکمی احسان حاجی‌پور را به عنوان مدیر ستاد برگزاری و معاون اجرایی دبیر این رویداد فرهنگی منصوب کرد.

در حکم احسان حاجی پور آمده است:

«هفته بزرگداشت تئاتر فرصتی است غنی برای به کارگیری تمام ظرفیت‌های خانواده شریف و نجیب و بزرگ تئاتر به منظور پاسداشت این هنر والا در میان هنرمندان و مردم شریف کشورمان.

بازنگری و اصلاح در برنامه‌های گوناگون جشن، ایجاد زیرساخت‌های مناسب برای تشکیل دبیرخانه دائمی جشن‎های خانه تئاتر، اهتمام خاص نسبت به آرشیو مدارک و اسناد ادوار مختلف برپایی جشن، جلب مشارکت هنرمندان، نخبگان و فرهیختگان خانه تئاتر در برپایی این دوره از جشن، همکاری مداوم با کلیه انجمن‌های خانه تئاتر در هرچه بهتر برپا شدن جشن، بهره‌گیری از تجارب پیشکسوتان و کشف و بکارگیری استعدادهای ناب هنرمندان تئاتر و استفاده از ظرفیت‌های موجود برای برپایی جشنی شایسته و ماندگار از بایسته‌های مهم و اساسی ماموریت جنابعالی به شمار می‌روند.»

احسان حاجی‌پور نویسنده و کارگردان نمایش‌هایی همچون ۳۰/دی/۹۵، معاشر، گزارش یک مهمانی، متل نامه و... است، و از جمله سوابق مدیریتی او می‌توان به مدیر روابط عمومی چهاردهمین دوره جشن خانه تئاتر، مدیر ستاد برگزاری و معاون دبیر پانزدهمین دوره جشن خانه تئاتر، عضو کارگروه تدوین آیین‌نامه تماشاخانه‌های خصوصی خانه تئاتر و... اشاره کرد.

نگارش کتاب تحلیلی_انتقادی «عبدالحسین نوشین»، موسس، مدیر مسئول و‌ سردبیر پایگاه‌خبری تحلیلی نمایش خانه، سردبیر مجله "شمیم بهار" بولتن روزانه خانه تئاتر در چهاردهمین جشن بزرگداشت هفته جهانی تئاتر و روز  ملی هنرهای نمایشی از جمله سوابق هنری و اجرایی احسان حاجی‌پور است.

شانزدهمین دوره هفته بزرگداشت روز جهانی و روز ملی تئاتر ۷ لغایت ۱۴ اردیبهشت سال ۱۳۹۸ به همت خانه تئاتر برگزار می‌شود.

احسان حاجی‌پور
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر