کد خبر: 740348 A

نمایندهٔ قصر شیرین گفت: کشور ما با تنوع قومی، گویشی و فرهنگ‌های خاص خود زیبایی‌های کم‌نظیری دارد و توجه به خرده‌فرهنگ‌ها از ضرورت‌های است که موردتوجه شخص مقام معظم رهبری است.

به گزارش ایلنا، فرهاد تجری در حاشیه بازدید از پشت‌صحنه سریال نوروزی «نون. خ» گفت: کشور ما با تنوع قومی، گویشی و فرهنگ‌های خاص خود زیبایی‌های کم‌نظیری دارد و توجه به خرده‌فرهنگ‌ها از ضرورت‌های است که موردتوجه شخص مقام معظم رهبری  است.

وی افزود: توجه به ظرفیت‌های فرهنگی اقوام کردزبان از نگاه مردم مغفول مانده که باید به آن توجه شود. البته ما کل مجموعه «نون.خ» را ندیدیم اما در همان چند دقیقه از پخش بخش‌هایی از سریال شاهد عطوفت، مهربانی و پایبندی به خانواده در فرهنگ کردی بودیم.

عضو کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی تاکید کرد:توجه به ادبیات و گفتمان کردی موضوع مهم و قابل اهمیتی است که در این سریال به آن توجه شده و امیدواریم در بقیه بخش‌ها نیز بر همین منوال حرکت شود تا جامعه کردزبان مرزدار، باغیرت، با محبت و مهمان‌نواز و شهید پرور ایران مورد توجه بیشتر قرار گیرند.

وی گفت: امیدواریم این مجموعه آغازی بر معرفی نقش و اثرگذاری جامعه کردزبان در تاریخ این مرز و بوم باشد و باعث انسجام ملی و وحدت ملی شود.

ادبیات جامعه زیبایی کمیسیون اصل ۹۰ مقام معظم رهبری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر