کد خبر: 738816 A

شبکه چهار سیما برای نوروز ۹۸، هجده فیلم سینمایی از آثار برتر سینمای جهان را برای مخاطبان پخش می‌کند.

به گزارش ایلنا، واحد تامین برنامه شبکه چهار سیما از ۱ تا ۱۸ فروردین ۹۸ هر شب ساعت ۲۰:۳۰ یک اثر سینمایی جدید را برای علاقه‌مندان هنر هفتم پخش می‌کند.

عناوین فیلم‌های سینمایی نوروزی شبکه چهار به شرح ذیل است:

متفاوت مثل من (کارگردان: مایکل کارنی، ژانر خانوادگی ۲۰۱۷ آمریکا)، چارلز دیکنز: مردی که سرود سال نو را نوشت (کارگردان: بهارات نالوری ، ژانر زندگی نامه ۲۰۱۷ ایرلند و کانادا)، کشش (کارگردان: فدور باندارچوک، علمی، تخیلی ۲۰۱۷ روسیه)، تصویر ذهنی (کارگردان: جرج دورادو، ژانرجنایی محصول ۲۰۱۳)، دوازدهمین مرد(کارگردان: هارلد زوارات، ژانر جنگی ۲۰۱۷ نروژ)، پناهگاه (کارگردان:جف نیکولز، ژانر حادثه‌ای ۲۰۱۱ آمریکا)، انحنا (کارگردان: دیگو هالیوس، ژانر جنایی ۲۰۱۷ آمریکا)، مائودی (کارگردان: ایسلینگ والش ، زندگی نامه ۲۰۱۶ کانادا)، شهر اسلحه (کارگردان: دنیل دلاتوره، ژانر حادثه ای ۲۰۱۸ اسپانیا و فرانسه)، نابودی (کارگردان: الکس گارلند ، ژانر علمی و تخیلی ۲۰۱۸ امریکا)، اجلاس (کارگردان: سانتیاگو میتر ، ژانر سیاسی و حادثه ای ۲۰۱۷ آرژانتین)، بازی سیاست (کارگردان: دوگ آیمن ، ژانر سیاسی ۲۰۱۰ آمریکا)، بازماندگان ۱۸۹۸ فیلیپین (کارگردان: سالوادور کالوو ، ژانر جنگی ۲۰۱۶ اسپانیا)، ۴۷ سیاه (کارگردان: لنس دالی، تاریخی ۲۰۱۸)، مارگارت (کارگردان: جیمزکنت، زندگی نامه ۲۰۰۹ انگلستان)، خانه شوم(کارگردان: ژیل پاکت برنر ، جنایی ۲۰۱۷ امریکا و انگلیس) و سینمایی رمز بیگانه (کارگردان: مایکل جی کوئینی، علمی تخیلی ۲۰۱۷ امریکا)

خلاصه‌ تعدادی از فیلم‌های سینمایی

متفاوت مثل من (Same Kind of Different as Me) به کارگردانی مایکل کارنی محصول ۲۰۱۷آمریکا است.

این فیلم که بر اساس کتابی به همین نام اثر ران هال ساخته شده است، داستان زندگی واقعی ران هال و همسرش را روایت می کند. ران هال یک دلال هنری جهانی است که با یک مرد بی‌خانمان و خطرناک به نام دنور دوست می‌شود تا ازدواج خود با همسرش، دبورا هال، را حفظ کند. دبورا زنی است که رویا‌های او، زندگی هر سه آنها را به سمت قابل توجه‌ترین سفر عمرشان هدایت می‌کند.

«دوازدهمین مرد» (The ۱۲th Man)

 فیلمی درام و تاریخی محصول سال ۲۰۱۷ نروژ به کارگردانی «هارالد زوارت» است. بازیگرانی چون «توماس گالستاد»، «جاناتان ریس مایرز»، «ماری بلوکهوس»، «مادز سیوگارد پیترسن»، «ایریک ریشلم» و «ویگار هول»در این فیلم به ایفای نقش پرداخته‌اند. فیلم «دوازدهمین مرد» برپایه رویدادهای واقعی تاریخی و همچنین با الهام از کتابی با نام «جان بالزرود و کسانی که او را نجات دادند» نوشته «تور هاگ» ساخته شده‌است.

فیلم «شهر اسلحه»( Gun City ۲۰۱۸ )

یک فیلم جنایی ماجرایی و هیجان انگیز اسپانیایی فرانسوی محصول سال ۲۰۱۸ به کارگردانی دنیل دلاتوره است. ستارگانی چون لوئیس تسار، میشل جنر، ویسنته رومرو، در این فیلم افیای نقش می‌کنند.

در فیلم شهر اسلحه Gun City ۲۰۱۸ در سال ۱۹۲۱ یک پلیس سر سخت از مادرید به بارسلونا فرستاده می‌شود تا یک تسلیحات نظامی سرقت رفته را پیدا کند …

فیلم سینمایی «نابودی» (Annihilation)

یک فیلم آمریکایی در سبک خیال‌پردازی علمی و اکشن به نویسندگی و کارگردانی الکس گارلند است که با الهام از رمانی به همین نام اثر جف واندرمر ساخته شده‌ است. از بازیگران آن می‌توان به ناتالی پورتمن، جنیفر جیسن‌لی، اسکار آیزاک، جینا رادریگز و تسا تامپسون اشاره کرد.

در داستان فیلم آمده است: گروهی سرباز وارد یک منطقه فاجعه زیست‌محیطی می‌شوند و تنها یک نفر از آن‌ها جان سالم به در می‌برد، اگرچه او نیز به شدت مجروح می‌شود. در این بین همسر او (ناتالی پورتمن) که یک زیست‌شناس است، به نام همسرش عازم سفری به سمت منطقه یک فاجعه زیست‌محیطی می‌شود، ولی نمی‌داند که چه چیزی در انتظار اوست. تیم سفر او شامل یک زیست‌شناس سلولی (ناتالی پورتمن)، یک روان‌شناس (جنیفر جیسن لی)، یک ژئومورفولوژیست، یک فیزیک‌دان و یک پیراپزشک است.

فیلم«۴۷ سیاه» ( Black ۴۷ ۲۰۱۸ )

یک فیلم درام اکشن راز آلود و معمایی ایرلندی لوکزامبورگی محصول سال ۲۰۱۸ به کارگردانی لنس‌دالی است. ستارگانی چون هوگو ویوینگ، جیمز فرچویل، استفن را، فردی فاکس، بری کوهان، مو دانفورد، سارا گرین، جیم برودبنت، سیاران گریس و کولم سیو در این فیلم ایفای نقش می‌کنند.

در فیلم سال ۱۸۴۷ است و ایرلند در چنگ قحطی بزرگیست که دو سال است این کشور را ویران کرده است. فینی، یک تکاور ایرلندی سخت، که برای ارتش بریتانیا در خارج از کشور مبارزه کرده، پست خود را برای بازگشت به خانه و پیوستن دوباره به خانواده جدا افتاده‌اش رها می‌کند.

روسیه سینمای جهان فیلم سینمایی نوروز سیاست
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر