کد خبر: 738673 A

نشان یونسکو طی مراسمی از سوی کمیسیون ملی یونسکو با حضور هنرمندان و مسئولان به فیلم سینمایی «23 نفر» رسید.

به گزارش  ایلنا، کمیسیون ملی یونسکو، امسال فیلم سینمایی «23 نفر» را به عنوان فیلم برگزیده سال در محوریت «صلح و دفاع» انتخاب کرد.

شب گذشته طی مراسمی در پردیس سینمایی باغ کتاب تهران نشان یونسکو با حضور مسئولان، هنرمندان به فیلم سینمایی «23 نفر» به کارگردانی مهدی جعفری رسید.

در این مراسم که از سوی کمیسیون ملی یونسکو در ایران به دبیری حجت‌الله ایوبی برگزار شد، از کارگردان، تهیه‌کننده و بازیگران نوجوان این فیلم سینمایی تقدیر به عمل آمد.

حجت الله ایوبی (دبیر کمیسیون ملی یونسکو) در این مراسم ضمن تشکر از عوامل فیلم سینمایی 23 نفر گفت: ما نماینده و صدای جمهوری اسلامی در ایران در یونسکو هستیم و چه زبانی بهتر از هنر و سینما که بتواند مردم نازنین ایران زمین را نمایندگی کند.

وی در ادامه افزود: ما در رشته‌های مختلف هنر با بسیاری از کشورهای جهان قابل قیاس هستیم اما در سینما فقط با چند کشور می‌شود فیلم و سینمای ایران را مقایسه کرد و این محصول نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران است.

ایوبی در ادامه این مراسم با تشریح فعالیت‌های فرهنگی کمیسیون ملی یونسکو خبر داد: از امسال کمیسیون ملی یونسکو یک فیلم ایرانی و چند فیلم کوتاه و مستند را به عنوان سفیر جهوری اسلامی در کشورهای مختلف نمایش خواهیم داد.

وی در پایان خاطرنشان کرد: خوشحال هستم که این راه با فیلم درخشان «23 نفر» آغاز می‌شود فیلمی که از جهت هنری، فیلمنامه، کارگردانی و بازی‌ها بی‌نظیر است و نشان‌دهنده عظمت مردم این سرزمین است. فیلمی که بعد از دیدن آن به ایرانی بودن خود می‌بالید.

نشان یونسکو به فیلم سینمایی «23 نفر» رسید
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر