کد خبر: 738473 A

الیاس یالچین تاش، خواننده ترکیه‌ای که در ایران نیز مخاطبان علاقمند بسیاری دارد، قرار است برای تیم فوتبال تراکتورسازی و هواداران آن آهنگی بخواند.

به گزارش ایلنا، الیاس یالچین تاش، خواننده ترکیه‌ای که در ایران نیز مخاطبان علاقمند بسیاری دارد، قرار است  برای تیم فوتبال تراکتورسازی و هواداران آن آهنگی بخواند.

الیاس یالچین تاش که علاقمندی خود را برای یادگیری زبان فارسی اعلام کرده، درباره جزییات آهنگش به خبرگزاری «آناتولی» گفته است: ساختار ملودی ترانه اخیرم «بیلمه جه» (ندانسته) برای ساخت یک مارش بسیار مناسب است، می خواهم به زودی شعر مناسب آن را برای تراکتورسازی نوشته و به هوادارانش هدیه کنم و تلاش‌مان در این زمینه ادامه دارد و به زودی جزییات آن را اعلام می کنم.

یالچین تاش با اشاره به اینکه مایل است در شهرهای ایران بویژه تهران و تبریز کنسرت برگزار کند، درباره کنسرتش در شهر کیش گفته است: این نخستین کنسرت یک خواننده پاپ ترکیه بعد از چند دهه در ایران بود؛ 4 روز متوالی در کیش کنسرت برگزار کردیم و با استقبال بسیار پرشور ایرانی‌ها مواجه شدیم، به طوری که بلیت‌های برنامه خیلی پیشتر به فروش رسیده بود.

الیاس یالچین تاش درباره علاقه ایرانی‌ها به ترانه‌هایش نیز اینگونه گفته است: موسیقی یک مبحث جهانی است؛ انسان‌ها بدون آشنایی با زبان شعری که برای ترانه نوشته شده است، می‌توانند با آن انس گرفته و گوش دهند؛ هر ترانه احساسات خاصی را در دل انسان ها برمی‌انگیزد و به همین دلیل نیازی به آشنایی با زبان آن وجود ندارد. گروه «کاکوبند» در ایران بدون استفاده از کلمات ترانه‌های خود را می‌سرایند، اما هزاران نفر با آن آشنایی دارند.

فوتبال موسیقی موسیقی پاپ آلبوم ترانه تیم تراکتورسازی تک‌آهنگ موسیقی ترکیه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر