کد خبر: 738310 A

زیلکه بوئر (طراح صحنه فیلم‌های مطرح سینمای آلمان) در سی‌وهفتمین جشنواره جهانی فیلم فجر کارگاه تخصصی برگزار خواهد کرد.

به گزارش ایلنا، زیلکه بوئر (Silke Buhr) طراح صحنه آلمانی به واسطه همکاری در دو فیلم موفق از فلوریان هنکل فونن دونرسمارک (Florian Henckel von Donnersmarck) کارگردان آلمانی توانست در مجامع جهانی شناخته شود.

طراحی صحنه دو فیلم از این کارگردان یعنی «زندگی دیگران» (The Lives of Other) محصول 2006 و فیلم «هرگز به دوردست نگاه نکن» (Never Look Away) محصول 2018 به عهده بوئر بوده که اولی برنده اسکار بهترین فیلم خارجی زبان و دومی نامزد همین بخش در مراسم اسکار شد.این طراح صحنه آلمانی همچنین توانست جایزه بهترین طراحی صحنه آلمان را برای فیلم‌های «زندگی دیگران» (The Lives of Other)، خاطرات پُل (Poll) و «من کیستم» (Who Am I) از آن خود کند.

از دیگر فعالیت‌های این هنرمند آلمانی می‌توان به همکاری در فیلم‌های مطرحی مانند «چهار دقیقه» (Four minutes)، «خارجی» (Die Fremde)، «کوکووا» (kokowääh) و «دنیاهای میانی»  (Inbetween Worlds) اشاره کرد.

جشنواره جهانی فیلم فجر در دوره سی و هفتم همچون دوره‌های قبل کارگاه‌های انتقال تجربه را در رشته‌های مختلف سینما در نظر گرفته است تا تجربه بزرگان سینمای جهان به سینماگران و علاقمندان به سینما منتقل شود.

تاکنون حضور لوکا بیگاتزی فیلمبردار ایتالیایی برای برگزاری کارگاه تخصصی فیلمبرداری و زیلکه بوئر طراح صحنه آلمانی برای برگزاری کارگاه تخصصی طراحی صحنه در سینما، قطعی شده است. دیگر مهمانان این بخش و همچنین زمان دقیق کارگاه‌ها متعاقباً اطلاع رسانی خواهد شد.

آدرس سایت رسمی جشنواره Fajriff.com و پست الکترونیکی جشنواره Info@Fajriff.com است.

سی‌و‌هفتمین دوره جشنواره جهانی فیلم فجر از ۱۸ تا ۲۶ آوریل ۲۰۱۹ (۲۹ فروردین تا ۶ اردیبهشت ۱۳۹۸) به دبیری رضا میرکریمی در تهران برگزار می‌شود.

برپایی کارگاه طراحی‌صحنه توسط سینماگر مطرح آلمان در جشنواره جهان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر