کد خبر: 738302 A

در آستانه فرارسیدن نوروز ۱۳۹۸، پنجمین جشنواره نوروزی "سین هشتم" با محوریت نوروز و صلح در مجموعه فرهنگی تاریخی نیاوران برگزار می‌شود.

به گزارش ایلنا، در آستانه فرارسیدن نوروز ۱۳۹۸، پنجمین جشنواره نوروزی "سین هشتم" با محوریت نوروز و صلح از تاریخ ۲۲ تا ۲۴ اسفند ماه در مجموعه فرهنگی تاریخی نیاوران برگزار می‌شود.

این جشنواره با تدارک برنامه‌های شاد نوروزی و با هدف معرفی سبک اصیل زندگی سیستان و بلوچستان از ساعت ۱۰ تا ۱۷ میزبان علاقه مندان می‌شود.

ایستگاه کودک و اجرای قصه‌های بومی و بازی‌های محلی بلوچی برای کودکان، بازارچه عیدی، اجرای موسیقی و مراسم آئینی استان سیستان و بلوچستان، نوروزخوانی، نقالی و شاهنامه خوانی در مورد خاستگاه نوروز، دکورهای هفت سین و همچنین حضور شخصیت‌های فولکلور نوروزی همچون عمو نوروز، خواجه پیروز و ننه سرما با هدف نوروز، صلح و معرفی سبک اصیل زندگی این استان از جمله برنامه‌های این جشنواره ۳ روزه است.

همچنین "سین هشتم" به برپایی نمایشگاهی از صنایع و هنرهای دستی سیستان و بلوچستان با رویکرد حمایت از تولید ملی و معرفی دست ساخته‌های هنری این استان، اجرای موسیقی و مراسم آئینی بلوچی و همچنین برپایی کارگاه آشنایی حصیربافی و هنر سوزن دوزی می‌پردازد.

"سین هشتم" یعنی سبک اصیل زندگی ایرانی اسلامی با هدف صیانت از ارزش‌ها، آداب و فرهنگ اصیل ایرانی در نوروز و پاسداشت ارزش‌های فرهنگی هنری سرزمینمان در پنجمین سال فعالیت خود، با شعار معرفی سبک اصیل زندگی سیستان و بلوچستان و رساندن پیام صلح و دوستی ایرانیان به جهان به مدت ۳ روز در مجموعه فرهنگی تاریخی نیاوران برگزار می‌شود.

علاقه مندان جهت حضور در این جشنواره می‌توانند از تاریخ ۲۲ تا ۲۴ اسفند ماه از ساعت ۱۰ تا ۱۷ به مجموعه فرهنگی تاریخی نیاوران واقع در میدان شهید باهنر (نیاوران) مراجعه کنند.

سیستان و بلوچستان مجموعه فرهنگی تاریخی نیاوران نوروز ۹۸ جشنواره "سین هشتم" فولکلور نوروزی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر