کد خبر: 737551 A

خرابی و بی‌برنامگی راه آهن، قطار گردشگری را با بیش از ١٠٠ مسافر در ناحیه لرستان زمین‌گیر کرد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، این روزها فعالیت‌ها در حوزه گردشگری با تعریف مسیرهای مختلف و ارائه ایده‌های نو همراه است. یکی از این ایده‌ها قطار گردشگری است. قطار توریستی که صبح جمعه (١٧ اسفندماه) با ١٣٢ مسافر از اندیمشک راهی بیشه شده بود، بر اثر خرابی و بسته شدن خط در ایستگاه "چمسنگر" برای بیش از ٤ ساعت از حرکت بازماند. علاوه بر خرابی خط که راه‌آهن به شرکت حمل و نقل ریلی اعلام کرده بود، برخی ناهماهنگی‌ها، مدت این تاخیر را افزایش داد.

لکوموتیوران این قطار توریستی نیز با طولانیِ شدن تاخیر و پایان ساعت کار، قطار را ترک کرد.

این قطار توریستی در خط ریلی جنوب حرکت می‌کرد که برنامه آن با هدف بازدید از خط آهن جنوب اجرا شد. مسافران این قطار از سه روز پیش سفر خود را از تهران به مقصد خوزستان آغاز کردند و قرار بود در برگشت با این قطار گردشگری که توقف‌های خاص مرتبط با جاذبه‌های راه آهن دارد، تجربه کنند اما سفر آنها به دلیل اصلاح خط آهن، بنا به گفته مسؤولان آن و همچنین ناهماهنگی و نوع اولویت‌بندی نامناسب راه‌آهن برای قطارهای باری و محلی، در یک ایستگاه محلی که دسترسی و امکانات محدودی دارد، نیمه کاره ماند.

حرکت این قطار که از ابتدای مسیر (ناحیه زاگرس) به شکل کاملا روان در حال پیشروی بُود، با رسیدن به ایستگاه چمسنگر متوقف شد. قطار توریستی پس از ٤:٣٠ ساعت معطلی، این ایستگاه را ترک کرد.

قطار گردشگري
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر