کد خبر: 737511 A

در بخش «جام جهان‌نما» سی‌وهفتمین جشنواره جهانی فیلم فجر فیلمی حضور دارد که کارگردان آن در دوره سی و پنجم هنرجوی بخش دارالفنون جشنواره بوده است.

به گزارش ایلنا، فیلم «نجات یافتگان تابستان» (Summer Survivors) محصول سال 2018 کشور لیتوانی به کارگردانی ماریا کاوتارادزه (Marija Kavtaradze) در بخش «جشنواره جشنواره‌ها» در سی و هفتمین جشنواره جهانی فیلم فجر به نمایش درخواهد آمد.

«نجات یافتگان تابستان» که نخستین اثر بلند سینمایی ماریا کاوتارادزه است، روایتگر داستان مددجویی است که با دو بیمار مبتلا به اختلالات روانی قدم در یک سفر جاده‌ای می‌گذارد.

این فیلم تا به حال در جشنواره‌های تورنتو، ریکیاویک، تالین، تفلیس، کرالا و گوتبرگ روی پرده رفته و توانسته است نظر منتقدان را به خود جلب کند.

اما نکته جالب درباره ماریا کاوتارادزه این است که وی یکی از هنرجویان بخش دارالفنون دوره سی و پنجم جشنواره جهانی فیلم فجر از کشور لیتوانی بود و در این فاصله او توانست ضمن دنبال کردن فیلمسازی به شکل حرفه‌ای با ساخت این اثر در جشنواره‌های معتبر جهان شرکت کند و حالا در مقام فیلمساز به جشنواره‌ای آمده است که روزی در آن هنرجو بوده است.

«جام جهان‌نما» یا «جشنواره جشنواره‌ها» از بخش‌های اصلی ولی غیررقابتی جشنواره جهانی فیلم فجر است. در این بخش فیلم‌هایی از ایران و جهان به نمایش درمی‌آیند که پیش از این از جشنواره‌های مهم جهان جوایزی را کسب کرده‌اند.

آدرس سایت رسمی جشنواره Fajriff.com و پست الکترونیکی جشنواره Info@Fajriff.com است.

سی‌وهفتمین دوره جشنواره جهانی فیلم فجر از ۱۸ تا ۲۶ آوریل ۲۰۱۹ (۲۹ فروردین تا ۶ اردیبهشت ۱۳۹۸) به دبیری رضا میرکریمی در تهران برگزار می‌شود.

نمایش «نجات یافتگان تابستان» در جشنواره جهانی فیلم فجر
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر