کد خبر: 736816 A

مسئول جدید بنیاد فرهنگی روایت فتح، رویکردهای اصلی و کلان این بنیاد را در آینده تشریح کرد.

به گزارش ایلنا، سیدمحمد یاشار نادری مسئول جدید بنیاد فرهنگی روایت فتح گفت: در وهله اول وظیفه دارم از زحمات کلیه مدیران بنیاد و انجمن‌های تخصصی تشکر کنم. ما در این مرحله جدید از حیات بنیاد وظیفه داریم که ضمن حفظ دستاوردهای سالیان گذشته، که به جرأت بزرگترین منبع و مرجع در حوزه هنر مقاومت کشور بوده، در بحث جنگ نرم حضور فعال و جدی‌تری داشته باشیم.

نادری افزود: جنگ امروز جنگ نرم است و دشمنان انقلاب از طریق جنگ نرم امروزه در مرحله‌های گوناگون وارد مقابله و تخاصم با نظام شده‌اند. اگر در ایام جنگ تحمیلی و دفاع مقدس شهید و جانباز می‌دادیم، امروز هم در عرصه جنگ نرم شهید و جانباز داریم و به نوعی مبارزه ادامه دارد، با این تفاوت که اگر در گذشته تهدید دشمن با موشک و توپ و خمپاره بود امروزه نوع مبارزه عوض شده و خانواده و فرزندان در معرض این تهدیدات هستند حال در این میدان و جدال نابرابر، عده‌ای مردانه در حال جنگیدن هستند و الحمدالله جبهه فرهنگی انقلاب نیز در خط مقدم این پیکار است و خوب عمل می‌کند.

وی اضافه کرد: اکنون در جنگ نرم ما به مرز توانمندی رسیده‌ایم و به فرموده مقام معظم رهبری دشمن در جنگ نرم هم از ما شکست خورده و کاری نتوانسته از پیش ببرد. به عنوان مثال اربعین حسینی و پیاده روی عشاق سید الشهدا(ع) مهم‌ترین نمونه برای شکست دشمن در جنگ نرم است. از دیگر موارد شکست دشمن حضور فعال اقشار مختلف مردم در کاروان‌های زیارتی راهیان نور است که رزمندگان و شهدای مدافع حرم دست پرورده و در امتداد همین جریان‌ها هستند.

وی در خصوص رویکرد جدید بنیاد فرهنگی روایت فتح گفت: امروزه در آستانه دهه پنجم انقلاب، ابزارهای مقابله با دشمن تغییر کرده و رسالت امروز روایت فتح شبهه‌زدایی گره‌گشایی ذهنی از جامعه و رفع اثرات مخرب تلقین‌های منفی دشمن در جامعه است که هدف دشمن از این کار، ناکارآمد جلوه دادن جریان انقلاب اسلامی است.

نادری همچنین افزود: رویکرد دیگر بنیاد، روایت فعالیت‌های حاضر است. امروز فرزندان انقلاب ۴۰۰۰۰ پروژه محرومیت‌زدایی را در سراسر کشور در حال انجام و بهینه‌سازی دارند و ما باید راوی خدمات مجاهدت‌گونه این عزیزان نیز باشیم.

او ادامه داد: بنیاد فرهنگی روایت فتح با انجمن‌های تخصصی خود در حوزه‌های هنری نظیر: سینما، تئاتر، تجسمی، انتشارات و... این توان را دارد که راوی دستاوردهای انقلاب باشد و بتواند اسلوب و شیوه متفاوتی از فن‌آوری نرم هویت‌ساز نظیر اردوهای راهیان نور ارائه دهد. بنده به عنوان خادم هنرمندان متعهد به آرمان‌های انقلاب اعلام می‌کنم که بنیاد فرهنگی روایت فتح با تمام توان تخصصی، فنی، لجستیکی، مادی و معنوی خود در خدمت جوانان هنرمند متعهد انقلابی به عنوان جوان مومن انقلابی عازم است و ان‌شا‌الله به عنوان مرکزی برای جریان سازی فرهنگ، هنر و رسانه انقلاب اسلامی فعالیت های خود را ادامه خواهد داد.

سیدمحمد یاشار نادری با حکم سردار غیب‌پرور جایگزین محمد حبیبی شد و هدایت بنیاد فرهنگی روایت فتح را برعهده گرفت.

بنیاد فرهنگی روایت فتح
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر