کد خبر: 736774 A

رییس آسیفا مطرح کرد:

مریم کشکولی‌نیا معتقد است جشنواره پویانمایی تهران تا امروز ارتباط درستی با جهان برقرار کرده ولی برای بین‌المللی‌تر شدن نیاز است موانع حضور هنرمندان و رسانه‌های خارجی مرتفع شود.

به گزارش خبرنگار ایلنا، مریم کشکولی‌نیا (رییس آسیفای ایران)، برگزاری مستمر و باکیفیت جشنواره پویانمایی تهران را نقطه قوت آن دانست و گفت: این جشنواره از ابتدا برای مخاطب تخصصی طراحی شده ولی اگر برگزارکنندگان جشنواره سیاست مردمی‌تر شدن دوسالانه را در پیش بگیرند شاهد یکی از شلوغ‌ترین و پرمخاطب‌ترین جشنواره‌های ایرانی خواهیم بود.

او درباره این‌که چطور می‌شود این جشنواره را بیشتر بین مردم معرفی کرد، عنوان کرد: اگر قرار بر مردمی‌تر شدن این جشنواره باشد، مسلماً باید پخش فیلم‌ها به بخش‌های تخصصی و عمومی تفکیک شود و فیلم‌های جشنواره در سالن‌های بیشتری در سطح کشور نمایش داده شود.

این انیماتور  درباره جایگاه جهانی این جشنواره عنوان کرد: فعالان انیمیشن در جهان باعلاقه انیمیشن‌هایشان را به این جشنواره می‌فرستند ولی محدودیت برای حضور هنرمندان و رسانه‌های خارجی به جهانی‌تر شدن جشنواره لطمه زده است.

کشکولی‌نیا ادامه داد: البته وجود دبیرخانه دائمی و مدیریت ثابت باعث شده که وجهه خوبی از جشنواره در جهان وجود داشته باشد. تجربه و شناختی که دبیر جشنواره در این 22 سال به دست آورده، باعث می‌شود جشنواره بدون افت‌وخیز به فعالیت خود ادامه دهد.

کشکولی‌نیا درباره این‌که جشنواره سالانه باشد یا دوسالانه گفت: در صورتی می‌توان جشنواره را هر سال برگزار کرد که تولیدات داخلی انیمیشن بسیار بیشتر شود. البته به‌طور متوسط یک سال و نیم تا دو سال طول می‌کشد تا یک انیمیشن کوتاه ساخته شود.

یازدهمین جشنواره بین‌المللی پویانمایی تهران روز 16 اسفند در مرکز آفرینش‌های فرهنگی هنری کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان به کار خود پایان می‌دهد.

برای بین‌المللی‌تر شدن جشنواره انیمیشن باید حضور هنرمندان خارجی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر