کد خبر: 735225 A

بیش از 150 نفر از برگزیدگان برنامه هنرپیشه با انتشار پیام ویدئویی به توقف این برنامه از سوی مدیران صداوسیما اعتراض کردند.

 به گزارش خبرنگار ایلنا، برنامه هنرپیشه به کارگردانی بیژن میرباقری و تهیه‌کنندگی محمدمهدی عسگرپور  با هدف کشف استعدادهای تازه در حوزه بازیگری قرار بود از شبکه نسیم پخش شود اما بنا به تصمیم مدیران صداوسیما پخش آن متوقف شد.

حدود 150 نفر از شرکت‌کنندگان و منتخبان این برنامه با انتشار یک پیام ویدئویی و متنی که برای خبرگزاری ایلنا ارسال شده، نسبت به این مسئله معترض شدند.

متن نامه اعتراضی به شرح زیر است:

بسمه تعالی

ریاست محترم صداوسیما و مدیر محترم شبکه نسیم؛

سلام علیکم،

آدمی با امید به دمی دگر در پس هر بازدم زیست می‌کند و این امر در تکامل و پیشرفت همان انگیزه است.

چندی پیش در میان آشوب بازار افسردگی و کشمکش‌های فرهنگی تا مرگ استعدادهای نسل جوان، فراخوانی موجب جرقه‌ای شد در ذهن و قلب جوانانی که گمان فراموش شدن داشتند.

فراخوانی از یک برنامه تلویزیونی به عنوان (هنرپیشه) که برای علاقمندان به هنر والای بازیگری بود.

برنامه‌ای که هم راه را برای جوانان عاشق هموار می‌کرد و هم نوید چهره‌هایی نو به این عرصه پر مخاطب را می‌داد.

اما ناگهان پروژه‌ای بر حسب اتفاق، مشابه با این برنامه استعدادیابی در شبکه‌ای دیگر کلید خورد.

نه تنها ایرادی بر این موضوع نیست بلکه اتفاقی عالی است، چراکه این امر نشان می‌دهد رسانه ملی به فکر جوانان مستعد و تلاشگر است. باید صمیمانه سپاسگذار باشیم. اما موضوعی که ما منتخبین برنامه (هنرپیشه) به آن اشاره داریم این است که در برنامه موردنظر جایی برای هنرپیشگان نیست. نه اینکه ممکن نباشد، نه، اما عرصه به شکلی نیست که یک هنرپیشه واقعی بتواند استعداد خود را شکوفا کند. مگر می‌شود در برنامه‌ای بدون برنامه‌ریزی‌های تخصصی و با داوران نامربوط یا محدود نسبت به عرصه بازیگری، بدون آنالیز رفتاری فرد و سناریو تخصصی و بررسی‌های مختلف شرکت‌کننده به لحاظ بیان، حس و ...، پی به استعداد افراد در زمینه بازیگری برد؟

این را هم باید بگوییم که در زمینه آموزش صحیح اصول بازیگری هم برنامه (هنرپیشه شو) اهدافی ارائه کرده بود که این مسئولیت‌پذیری تلویزیون و دلسوزی تهیه‌کننده برنامه را نشان می‌دهد.

هر هنرمندی در عرصه سینما و تلویزیون می‌داند بازیگری رشته‌ای متمایز و دشوار در دنیای هنر است لذا تمیز هنرمندان این عرصه از سایر اقلام هنر نیاز به کارشناسانی متخصص، با تجربه و فضایی مرتبط با این امر دارد. ساختار برنامه عصر جدید کمی برای این هنر مشکل ایجاد کرده است.

لذا با کمال ادب و احترام ما ۱۵۰ نفر (منتخبین مرحله اول برنامه هنرپیشه) خواستاریم که یک تجدیدنظر در رابطه با برنامه (هنرپیشه) کرده یا در رابطه با این بلاتکلیفی راهی جدید جهت پیشبرد تولید برنامه پیش رو قرار داده تا تلویزیون مانند تمام ادوار درخشان خود بازهم پشتیبان جوانان باشد. علی‌الخصوص هنرجویان بازیگری. چراکه درنهایت این مردم هستند که تصمیم می‌گیرند کدام برنامه را ببینند.

(هنرپیشه شو) یک برنامه کاملا حرفه‌ای است. برنامه‌ای که بدون شک در یادها و در قلب هنر ماندگار می‌شود.

حجم ویدئو: 12.21M | زمان ویدئو: 00:01:00
اعتراض ویدئویی برگزیدگان برنامه هنرپیشه به صدا و سیما برنامه هنرپیشه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر