کد خبر: 734711 A

مسعود مظلوم در بزرگداشت بنان می‌خواند. مراسم بزرگداشت بنان سه‌شنبه 14 اسفندماه راس ساعت 18 در فرهنگسرای ارسباران برگزار می‌شود.

به گزارش ایلنا، مسعود مظلوم، هنرمندی که در کنار اشتغال به پیشه پزشکی سال‌هاست به آوازخوانی مشغول است در سی و سومین نشست آیین آواز به یاد استاد غلامحسین بنان آواز خواهد خواند.

بزرگداشت بنان قرار است ساعت 18 سه‌شنبه 14 اسفندماه در  سی و یکمین نشست آیین آواز برگزار شود. صدای دکتر مظلوم را در این برنامه، مهرداد مظلوم با ساز سه‌تار همراهی خواهد کرد. در این اجرا مسعود مظلوم آوازی را در دستگاه همایون به همراه تصنیف «سودای دل» را از ساخته‌های خودش با شعری از زنده‌یاد رهی معیری خواهد خواند.

مسعود مظلوم (متولد 1344 تهران) دارای مدرک دکتری داروسازی از دانشگاه تهران، آواز را از سال 1361 نزد فردی به نام «حاج قاسم خوش‌هیکل» که از مرشدین ردیف‌دان بود آغاز کرد. هفت سال بعد در دوران دانشجویی - ضمن تحصیل - با حضور در مرکز حفظ و اشاعه، دوره کوتاهی را نزد شاپور رحیمی به یادگیری ردیف پرداخت. آشنایی با بهرام باجلان، دکتر مظلوم را به کلاس‌های زنده‌یاد دکتر حسین عمومی رهنمون شد و طی سال‌های 1378 تا 1381 نزد ایشان با شیوه آوازخوانی قدما آشنا شد. از سال 1381 به بعد با استفاده از راهنمایی‌های فریدون شهبازیان به ساخت آهنگ‌هایی در زمینه موسیقی ایرانی ترغیب شد و چند آهنگ ساخت و اجرا کرد که مهمترین آنها «مه نامهربان»  با شعری از  رهی معیری بود. دکتر مظلوم در زمینه ترانه‌سرایی هم با توجه به سابقه غزلسرایی و طبع شعر ذاتی‌اش چند ترانه روی رِنگ های قدیمی گذاشته که از مهمترین آنها می‌توان به ترانه «هجر تو» بر اساس رِنگ ابوعطا ساخته استاد حسن کسایی اشاره کرد که چند سال قبل توسط داود آزاد اجرا شد.

نشست آیین آواز، ابداع و ارائه‌ای است از کانون موسیقی ارسباران و ورود دوستداران آواز و موسیقی ملی به این نشست آزاد خواهد بود.

موسیقی موسیقی سنتی بزرگداشت غلامحسین بنان مسعود مظلوم مهراد مظلوم
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر