کد خبر: 732738 A

هیات داوران بخش فیلم جشنواره مد و لباس پس از بررسی آثار رسیده به دبیرخانه نظرات و انتخاب‌های خود را اعلام کرد.

به گزارش ایلنا، هیات داوران بخش فیلم جشنواره مد و لباس پس از بررسی آثار رسیده به دبیرخانه نظرات و انتخاب‌های خود را به شرح ذیل اعلام می‌دارد:

۱- امروزه تاثیرگذاری و جریان سازی هنرهای تصویری در  رسانه‌های بصری   در تمام ساحات بالاخص فرهنگ سازی و شیوه زندگی در جامعه امری بدیهی تلقی می‌شود.

در این راستا با توجه به جایگاه سینما به عنوان رسانه‌ای که با اصالت در تفکر و زیبایی شناسی در هنر پیوندی ناگسستنی دارد، سینما را بی شک  می‌تواند به گونه‌ای خاص و منحصر بفرد از دیگر رسانه‌های بصری، اهداف مورد نظر جشنواره‌ها و سیاست‌های حاکم  را در  راستای  ارتقای سطح بینش و دانش مخاطبان در حوزه مد،لباس و پوشش تبیین و هدایت کند.

۲- هیات داوران امیدوار است که دبیرخانه جشنواره از این ظرفیت و ویژگی سینما در آگاهی رسانی و  تفکر  بیش از  پیش بهره ببرد. تداوم ارتباط با فیلمسازان، برگزاری کارگاه‌های آموزشی با محوریت مد و لباس و سینما، می‌تواند کمیت و کیفیت آثار رسیده به جشنواره  را ارتقا بخشد.

۳- همچنین  همکاری  با  جشنواره‌های دیگر از جمله جشنواره  فیلم کوتاه و مستند نیز قادراست توجه بخش  قابل  توجهی از فیلمسازان را به این موضوع جلب کند.

۴- انتخاب‌های  هیات داوران بر اساس تعاریف و مفاهیم مدنظر در آثار  ارائه شده ؛صورت گرفته و نافی  تلاش  دیگر فیلمسازان گرامی نیست.

۵- برگزیدگان  این دوره از جشنواره چنین هستند:

هیات داوران سه فیلم زیر را بدون تعیین اولویت به عنوان آثار برگزیده خود اعلام می‌کند:

*فیلم مستند قصه با هم بودن(امیرحسین خلیل زاده)

*دیجامه(امیرعلی میردریکوند)

* تصمیم  (حمیدرضا ملاحسینی)

فرهنگ سازی بخش فیلم جشنواره مد و لباس
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر