کد خبر: 732241 A

کیهان کلهر اواخر فروردین ماه سال آینده آلبوم «شهر خاموش» را با تعدادی از نوازندگان ایرانی در تالار وحدت روی صحنه می‌برد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، کیهان کلهر (نوازنده کمانچه) که تاکنون با تعداد زیادی از هنرمندان خارجی به اجرای کنسرت‌ در کشورهای مختلف پرداخته و سالانه در ایران نیز به اجرای برنامه‌ می‌پردازد، امروز  آلبوم «هنوز پاییز است» را منتشر کرده است. او همچنین قرار است از 21 تا 29 فروردین‌ماه سال آینده در تالار وحدت به اجرای کنسرت بپردازد.

کلهر قصد دارد در کنسرت آتی که به اجرای آلبوم «شهر خاموش» اختصاص دارد، از نوازندگان ایرانی نیز استفاده کند. پدرام فریوسفی نوازنده ویولن، نیلوفر محبی نوازنده ویولن، میثم مروستی نوازنده آلتو، آتنا اشتیاقی نوازنده ویولنسل ازجمله نوازندگانی هستند که در قابل کوارتت زهی «مینیاتور» در کنسرت سال آینده کیهان کلهر وی را همراهی می‌کنند. این در حالی است که نوازندگان کنترباس و سازهای کوبه‌ای این کنسرت هنوز مشخص نشده‌اند.

«شهرخاموش» یکی از مشهورترین آلبوم‌های بی‌کلام کیهان کلهر است که سال ۱۳۸۷ با همراهی بروکلین رایدر رهبر یک کوارتت زهی از کشور آمریکا در سبک موسیقی کلاسیک و خاورمیانه‌ای در قالبی بین‌المللی منتشر شد. آلبوم «شهر خاموش» از چهار قطعه تشکیل شده که قطعه ۳۰ دقیقه‌ای «شهرخاموش» هسته اصلی اثر را تشکیل می‌دهد. این آلبوم پس از انتشار با استقبال خوبی از سوی منتقدان مطرح موسیقی مواجه و پس از آن نیز به عنوان یکی از آثار برتر نشریات و رسانه‌های معتبر موسیقی در جهان معرفی شد.

کیهان کلهر درباره قطعه اصلی که «شهر خاموش» نام دارد، اینگونه گفته است:  «قطعهٔ اصلی آلبوم «شهر خاموش» در سال ۲۰۰۴، به سفارش دانشگاه هاروارد برای ترکیب کوارتت زهی نوشته و اجرا شد و بعد از نظر سازبندی و شکل اجرا بازبینی شد که ساز کنتر باس و سازهای کوبه‌ای به آن اضافه شده است. این قطعهٔ برای اولین بار در کارنگی هال نیویورک به وسیله همین نوازندگان اجرا شد و بعدها در کنسرت‌های دیگر. هدف ابتدایی در بوجود آمدن شهر خاموش ترکیب موسیقی بداهه و موسیقی از پیش‌نوشته‌شده در یک قطعهٔ موسیقی بود که تمام اعضای گروه بر اساس چهار چوب‌های مشخص‌شده در آن شرکت می‌کنند و در شکل‌گیری و صدا دهندگی نهایی به یک اندازه مؤثرند.»‌

،‌پیش فروش بلیت‌های این کنسرت آغاز شده قیمت آنها بنا به موقعیت و چینش صندلی‌های تالار وحدت از پنجاه تا صدو شصت هزار تومان متغیر است و سایت تیوال مسئولیت فروش و رزرو بیلت‌ها را به عهده دارد. از قرار معلوم امکان خرید بلیت در این سایت ممکن نیست به همین دلیل احتمال پایان بلیت‌ها وجود دارد.

موسیقی سنتی کنسرت تالار وحدت کیهان کلهر کمانچه موسیقی جهانی آلبوم شهر خاموش
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر