کد خبر: 731755 A

کتاب «حیات سیاسی و اجتماعی مصدق در اثر قاجار» به قلم ناصر تکمیل همایون به زودی منتشر می‌شود.

به گزارش خبرنگار ایلنا، ناصر تکمیل همایون (تاریخ‌پژوه و عضو هیئت علمی پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی) با اعلام خبر در دست چاپ بودن اثر جدیدش که «حیات سیاسی و اجتماعی مصدق در عصر قاجار» نام دارد، ابراز امیدواری کرد که این اثر به نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران برسد.

این مورخ با بیان اینکه عموم مردم اطلاع چندانی از مصدق پیش از مجلس چهاردهم ندارند، اظهار داشت: دکتر مصدق واجد محبوبیت اجتماعی‌ بسیار زیادی‌ست ولی این محبوبیت مربوط به دوران مجلس چهاردهم به بعد بود اما مردم باید این را بدانند که مصدق مستوفی خراسان بوده است، والی فارس بوده است. وزیر دارایی و عدلیه هم بوده و مدتی نیز عهده‌دار سمت وزارت خارجه بوده است. علاوه بر این‌ها مصدق در مجالس سوم به بعد نیز حضور فعالی داشت و باید این موارد مورد تدقیق تاریخی قرار بگیرد.

 تکمیل همایون ضمن تاکید بر اینکه محمد مصدق یکی از مشروطه‌خواهان اصیل بود و همواره به آرمان مشروطه پایبند بود، ابراز داشت: در زندگی مصدق دو قله مهم و شاخصه اصلی وجود داردی که مردم او را فقط به یکی از آنها که همانان رهبری نهضت ملی شدن نفت است، می‌شناسند. این در حالی‌ست که این اثر درصدد است تا شخصیت مشروطه‌خواهی مرحوم مصدق را بازنمایی و ترسیم کند.

کتاب کتاب «حیات سیاسی و اجتماعی مصدق در عصر قاجار» توشته ناصر تکمیل همایون با ویراستاری علی دهباشی منتشر می‌شود.

محمد مصدق مصدق مشروطه ناصر تکمیل همایون تکمیل همایون دکتر مصد دکتر مصدق حیات سیاسی و اجتماعی مصدق در عصر قاجار
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر